Kadın, Kadının halinden anlıyor - Adana UlusAdana Ulus

10 Mayıs 2021 - 05:14

Kadın, Kadının halinden anlıyor

Son Güncelleme :

15 Eylül 2013 - 17:28

rcinkilic_fekeCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Rukiye Çinkılıç, belediyecilikteki 20 yıllık tecrübesini Adana’ya yansıtmakta kararlı olduğunu açıkladı.

Çinkılıç, köylülerden ve esnaftan aldığı güçle Adana’nın kadın bir belediye başkanı kazanacağına ve kentin çehresinin değişeceğine inandığını belirtti.

CHP Aday Adayı  Avukat Rukiye Çinkılınç, Saimbeyli, Tufanbeyli ve Feke ilçrleri ile köylerini gezdi. İlçelerdeki pazar gezisi sırasında evlerinin geçimini sağlamaya çalışan köylü kadınlara günün anısına birer tülbent hediye eden Av. Rukiye Çinkılıç, “Tülbent bizden oyası sizden. Elleri öpülesi kadınların daha rahat ve huzurlu ortamlara erişmesi için kararlı adımlar atacağız” dedi.
Belediyecilik hizmetleri dışında sosyal ve adil bir yönetim anlayışını hakim kılacaklarını ifade eden Av. Rukiye Çinkılıç, “Vatandaşlarımızı sadece seçim dönemlerinde hatırlamayacağız. Diğerlerinin yaptığını yapmayacağız. Onların desteğini bekliyoruz ancak yıl içerisinde hal hatır sormaya geldiğimiz gibi seçimden önce de sonra da onlarla birlikte, el ele omuz omuza olacağız. Onların sorunlarını tespit etmek bizim en temel görevimiz olacak. Mütevazi, kararlı ve samimi olacağız. Adana’da yeni bir dönemin başlaması için vargücümüzle mücadele edeceğiz. Kadın isterse herşeyi başarır. Türk kadını kararlılığın ve başarının sembolüdür” diye konuştu.

takipçi satın al