Kanalizasyon Sistemi Çöktü - Adana UlusAdana Ulus

13 Mayıs 2021 - 03:54

Kanalizasyon Sistemi Çöktü

Son Güncelleme :

30 Eylül 2013 - 12:02

Karayolları adına D-400 Karayolu ile Ziyapaşa Bulvarı’nın kesiştiği noktada alt geçit çalışması yapan müteahhit firmanın dikkatsizliği, Büyükşehir’e bağlı ASKİ Genel Müdürlüğü’nün kanalizasyon sisteminin çökmesine neden oldu.

ASKİ Genel Müdürü Abdulkadir Küreksiz, “Karayolları adına çalışan alt geçit inşaatı yapan firma kazık çakma çalışmaları sırasında dikkatsizlik sonucu hattımıza zarar vermiş. Talihsiz bir kaza sonucu ortaya çıkan sorunu önce kendi imkanları ile çözmeye çalışmışlar. Başaramayınca bize başvurdular. Keşke konuyu daha hasar ilk ortaya çıktığında bize bildirselerdi. O zaman sorun bu kadar büyümezdi. Deplasesi 2010 yılında yapılan bu sistem şimdiye kadar sorunsuz çalışıyordu. Alt geçit inşaatı sırasında müteahhit firma sistemi çökertmiş. Bunun sonucunda da pis su boşluğa dolmaya başlamış. Pis suyu tahliye edeceğiz ve sistemi de by pass ederek sorunu gidereceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’nin altyapı konusunda büyük birikimi ve deneyimi olduğunu belirten Abdulkadir Küreksiz, “Ekiplerimiz Karayolları ekipleri ile birlikte gece gündüz çalışıyor. Hep birlikte sorunu en kısa sürece çözeceğiz. Ortaya çıkan hasarı da müteahhit firmadan talep edeceğiz” şeklinde konuştu.müteahhit_sistemi

takipçi satın al