rolex replica watches was captivated with the watchmaking arena paintings .

KARAKAŞ VE ŞENATALAR’DAN ADANA’DA EĞİTİM - Adana UlusAdana Ulus

3 Temmuz 2022 - 12:34

KARAKAŞ VE ŞENATALAR’DAN ADANA’DA EĞİTİM

KARAKAŞ VE ŞENATALAR’DAN ADANA’DA EĞİTİM
Son Güncelleme :

04 Nisan 2018 - 17:20

SODEV Adana İl Temsilciliğinin sürdürdüğü Sosyal Demokrasi Okulu’nda dersler SODEV Kurucu Başkanı Prof. Dr. Ercan Karakaş ve siyaset bilimci ekonomist Prof. Dr. Burhan Şenatalar’ın eğitimleri ile sürdü.
Sosyal Demokrasi Vakfı Adana İl Temsilciliği tarafından geçtiğimiz Mart ayında başlatılan Sosyal Demokrasi Okulu’nda eğitimlere iki önemli isim ile devam edildi. Bu haftaki eğitimler SODEV Kurucu Başkanı Prof. Dr. Ercan Karakaş ile Türkiye’nin önde gelen iktisat ve siyaset bilimcilerinden Prof. Dr. Burhan Şenatalar tarafından verildi. Prof. Dr Karakaş, katılımcılara “Sosyal demokrat siyaset ve örgüt anlayışı”, Prof. Dr Şenatalar ise “Sosyal demokrasi ve ekonomi” konularını anlattı.
SODEV İl Temsilcisi Dr. Halit Atik, SODEV’in, çoğulcu ve özgürlükçü demokrasinin, bütün kavram, kural ve kurumları ile yerleştirilmesi, emeğe, insana ve doğaya saygı anlayışının yaygınlaştırılmasının kuruluş felsefesi olduğunu belirterek, üniversite öğrencileri ve çalışan gençlerden oluşan katılımcıların ülkenin ve dünyanın içerisinde bulunduğu sorunlara ve güncel olaylara sosyal demokrat bakış açısıyla yorumlar getirebilmesi adına okulun verimli geçtiğini kaydetti.
Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) Adana İl Temsilciliği’nin açtığı yeni dönem Sosyal Demokrasi Okulu’nda eğitimler Prof. Dr. Ayşe Gül Yılgör ve Aydın Cıngı’nın dersleri ile devam etti.
Geçtiğimiz hafta yeni dönemi başlatılan Sosyal Demokrasi Okulu’nun eğitimleri hafta sonu Prof. Dr. Ayşe Yılgör ve SODEV eski Başkanı Siyaset Bilimci Aydın Cıngı’nın verdiği derslerle sürdü. SODEV’in açtığı okula gençlerin katılımının yoğun olduğu gözlenirken, SODEV Adana İl Temsilcisi Halit Atik, hedeflerinin Türkiye’de sosyal demokrasi bilincini özellikle genç kitlelere anlatmak olduğunu kaydetti.
TOPLUMSAL CİNSİYET AYRIMI VE SOSYAL DEMOKRASİ
Hafta sonu gerçekleşen eğitimde ilk dersi Prof. Dr. Ayşe Gül Yılgör verdi. Yılgör, “Toplumsal cinsiyet ayrımı ve kadınların siyasal yaşama katılımı” dersinde Türkiye’de siyasal alanda kadınların temsiline ilişkin tabloyu da anlattı. “Sosyal demokrasinin dünü, bugünü ve yarını” dersi ise SODEV eski Başkanı Aydın Cıngı tarafından verildi. Derslerde mevcut siyasal ve sosyal yaşamdan örnekler de tartışıldı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.