Hotivi

KARALAR’A “DIREKLERARASI JÜRI ÖZEL ÖDÜLÜ” - Adana UlusAdana Ulus

27 Temmuz 2021 - 18:37

KARALAR’A “DIREKLERARASI JÜRI ÖZEL ÖDÜLÜ”

Son Güncelleme :

13 Ekim 2016 - 0:00

Adana(Ulus)–Bu yıl 16’ncısı düzenlenen ‘Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde Jüri Özel Ödülü Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a layık görüldü.
Direklerarası Seyircileri’ nin oluşturduğu; “Halk Jürisi” üyelerinin 2015-2016 tiyatro sezonunda performans, tasarım ve yapımlar kategorilerinde başarılı olarak değerlendirilen ve ‘Direklerarası Seyirci Ödülü’ne layık görülen oyunlar, oyuncular ve tiyatrolar 13 Ekim saat 18. 00’da Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenecek törenle ödüllerini alacak. Gecede, göreve geldiği günden bu yana sanata ve sanatçıya verdiği önemle ön plana çıkan, halkın sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımını sağlayarak Türkiye’de dikkatleri üzerine toplayan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ‘Jüri Özel Ödülü’nü alacak.
Seyhan ilçesini kültür ve sanat etkinliklerinde Türkiye’ye örnek bir ilçe haline getiren Başkan Zeydan Karalar, amaçlarının en baştan bu yana Adana’yı dolayısıyla Seyhan’ı kültür ve sanatla anılır hale getirmek ve bu çalışmaları yaparken de şehirde yaşayan insanları da aktivitelere dâhil etmek olduğunu söyledi. Bugün itibari ile amaçlarına büyük ölçüde ulaştıklarını belirten Başkan Karalar, “Artık Seyhan bir kültür ve sanat merkezidir” ifadelerine yer verdi.
Bu arada müzikli oyun kategorisinde ödüle layık görülen Seyhan Belediyesi Şehir Tiyarosu’nun sahneye koyduğu “Toros Canavarı” ve oyunun yönetmeni Erdal Cindoruk’ta en iyi yönetmen ödülünü alacak. Yine aynı ödüller kapsamında ödül almaya layık görülen Seyhan Belediyesi Şehir Tiyarosu’nun genç ve yetenekli oyuncularından Neslihan Sönmez, “Yolcu” isimli tiyatro oyununda gösterdiği performans ile ‘Kadın Oyuncu’ dalında ödülünü alacak

takipçi satın al