Karalar’dan Birlik Çağrısı - Adana UlusAdana Ulus

14 Mayıs 2021 - 00:54

Karalar’dan Birlik Çağrısı

Son Güncelleme :

25 Şubat 2014 - 21:18

Adana(Ulus)–zeydan_kocayusuflu (1)Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, CHP’nin iktidara yürüdüğünü belirterek zamanın ayrışma zamanı olmadığını aksine birleşme zamanı olduğunu söyledi.

Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, eski Karayusuflu Beldesi’nin Bahçelievler ve Serinevler mahallerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Karalar’a burada eski Milletvekillerinden ve Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı İbrahim Özdiş’te eşlik etti. AKP Hükümetinin artık ülkeyi yönetemediğini söyleyen Zeydan Karalar artık hem iç hem de dış politikada geriye gidişin yaşandığını savundu. Karalar, “Bu hükümet sadece ülkeye zarar vermiyor. Allaha şükür iyi olduğumuz bir komşumuzu bırakmadılar! Türkiye’de dirliği bozdu, insanları ayrıştırdı, ‘Senin yüzde ellin, benim yüzde ellim’ dedi. İran’la kavga etti, ırakla kavga etti, Libya ile kavga etti. Şimdi ise Emevi camisinde namaz kılacağım diyor. Böyle bir Başbakanımız var. Bu ülkeyi kötüye götüren Atatürk’ten intikam almak isteyen, Atatürkçülerden intikam almak isteyen bir hükümetimiz var. Yoksulluğu arttırdı, işsizliği arttırdı, ekonomiyi bozdu, çiftçileri helak etti. Esnaf diye bir kesim kalmadı. Mutlu olan bir kesim var mı? Yok! AKP ülkeyi yönetemiyor ve biran önce gitmesi gerekli. AKP gidecekse adres Cumhuriyet Halk Partisi’dir” şeklinde konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar eski Karayusuflu Beldesi’nin ardından Koyuncu Mahallesi’ne giderek vatandaşlarla bir araya geldi. Karalar’a burada Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Süleyman Sönmez’de destek verdi.

Zeydan Karalar, hükümetin yanlışlarına değinerek günün birlik olma günü olduğunu söyledi. Karalar, “Partimizi bir ön seçim yaptı ve bu önseçim sonucunda beni aday gösterdi. Bu başka bir arkadaşımız da olabilirdi. Kim olsaydı biz ona destek olacaktık. Bundan sonraki amacımız bir olacağız birlik olacağız 30 Mart akşamında bu kardeşiniz Belediye Başkanı olacak” ifadelerini kullandı.

YILLARIN İHMALİNİ TELAFİ EDECEĞİZ

Güney mahallerinin uzun yıllar ihmal edildiğini söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karlar bu ihmalin telafisinin ancak halkın belediyecilik anlayışı ile telafi edilebileceğini söyledi. Karalar, “Maalesef güney mahalleri uzun yıllardır ihmal ediliyor. Uzun süredir yok sayılıyor. Bu dönem kendimizi daha da fazla hissettireceğiz inşallah belediye başkanı olacağız. Size her zamankinden fazla hizmet getireceğiz. Yani buralarda gençlerimizin spor yapacağı, streslerini atacağı spor kompleksleri, sahaları kuracağız. Çocuk parkları kuracağız. Alt yapıya daha fazla önem göstereceğiz. Yılların telafisini yapacağız. Yıllardır görmezden gelmişlerdi onun telafisini yapacağız” dedi.

 

takipçi satın al