Karalar’dan CHP İlde Miting - Adana UlusAdana Ulus

10 Mayıs 2021 - 04:05

Karalar’dan CHP İlde Miting

Son Güncelleme :

06 Ekim 2013 - 23:52

zeydan_chp_adaylikMakina Mühendisi Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkan Aday Adaylığını bir dönem başkanlık yaptığı CHP İl Binası’nda açıkladı.

İl Başkanı Orhan Sümer, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve partililerin katıldığı toplantıda aday adaylığı açıklaması gövde gösterisine dönüştü. Zeydan Karalar, Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Seyhan’da 25 yıldır belediye başkanlığı alamadığını belirterek, “Önümüzdeki seçimlerde 160 binin üzerinde oy alarak hem Seyhan’ı CHP’li belediye yapacağız, hem de Büyükşehir’i partimizin almasını sağlayacağız” dedi.

Seyhan’ı insanca yaşanabilecek, çağdaş bir yerleşim alanı haline getirmek için yola çıktıklarını anlatan Karalar, şöyle devam etti: “Seyhan’da çok sayıda mahallede yerinde dönüşüm gerçekleştirerek, buraları  insan onuruna yakışır şekilde yaşanabilir hale getirmek en önemli görevlerimiz arasında olacak. Zengin, kültür-sanat merkezi, yeşil alanı, spor tesisleri olan, insanların yaşadığı Seyhan’ı yaratmak için yürüyoruz.”

SEYHAN ADANA’NIN RUHUDUR

Seyhan’ın Adana demek olduğunu kaydeden Karalar, “ Seyhan, Adana’nın özü, ruhudur. Gelin görün ki Seyhan gibi bir merkez ilçemizin öyle mahalleleri var ki; ancak Afrika ülkelerinin, Bangladeş’in varoşlarında rastlanabilir. Seyhan’daki sağlık hizmetlerinin daha modern hale getirilmesinden, çalışmak isteyen, üretimin içinde olmak isteyen kadınlarımızın çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakabilecekleri belediye kreşlerine kadar geniş bir yelpazede faaliyet alanımız olacak. Seyhan’ın yeşil alan ve çocuk parkı eksiğinin giderilmesi, ilçede gençlik merkezlerinin oluşturulması gerekiyor.”

KOLLEKTİF AKIL VE ŞEFFAFLIK

Tüm bunları yaparken sivil toplum örgütlerinin, halkın, meslek odalarının, üniversitelerin ve uzmanların görüşlerini alacaklarını ifade eden Karalar, “Onlarla birlikte çalışacağız, projeleri birlikte hazırlayacağız. Halkımız için birlikte çalışacağız. Belediyenin faaliyetlerinde ve yatırımlarında yapılan harcamalar halkımızın denetimine açık olacak. Bu konuya son derece önem veriyoruz. Seyhanlı ödediği verginin nasıl, nereleri harcandığını, şeffaflık anlayışımız gereği istediğinde, kolayca öğrenecek” diye konuştu.

ENGELSİZ SEYHAN’DA KARARLIYIZ

Adana’da 30 bin civarında engelli insan bulunduğunu açıklayan Karalar, Bu rakamın yaklaşık yarısı bedensel engellilerden oluşuyor. Engelli vatandaşlarımızın ‘engelsiz’ bir şekilde dolaştığı, yaşadığı bir Seyhan yaratmak hepimizin özlemi. Engelli vatandaşlarımız toplumdan soyutlanmak değil, toplumun içinde yer almak, çalışmak, üretmek, sinemaya, tiyatroya gitmek, otobüse binmek istiyor fakat bugün gittikleri bir mekanda en basit insani ihtiyaçlarını giderirken dahi sorun yaşıyorlar. Tuvalet ihtiyaçlarını giderebildikleri mekan sayısı dahi bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az. Engelsiz Seyhan’ı yaratmak ortak görevimiz olmalı. Biz bu görevin şimdiden bilincindeyiz” dedi.

YATIRIMCIYA UYGUN ORTAM SAĞLANMALI

Geçmişte ülkenin her yerinden işçilerin çalışmak için geldiği, bolluk ve bereket kenti Adana’nın son yıllarda işsizlikte Türkiye şampiyonluğunu kimseye bırakmadığını vurgulayan Karalar sözlerini şöyle sürdürdü: “Belediyelerin görevi elbette fabrika açmak değildir ama yatırımcıya uygun altyapı sağladığınızda zaten yeni iş olanakları oluşacaktır. Sermayesi olan ve bunu üretime dönüştürmek, yatırım yapmak isteyen insanlarımızı teşvik etmeliyiz. Onların başka yerlerde yatırım yapmasına yol açacak faaliyetlerden kaçınmak şart.  Adana’da belediyeler şu ana kadar bu hatayı çok yaptı ve iş dünyasının önemli isimlerini küstürdü. Tersine beyin göçünü önlemek için Adana’yı cazip hale getirmeliyiz. Bunun yanında mesleği olmayan gençlerimize yönelik çeşitli meslek kurslarıyla, iş dünyasının ihtiyacı olan kalifiye elemanlar yetiştireceğiz. Böylece işsizliğin azalması sağlanacak.”

takipçi satın al