rolex replica watches was captivated with the watchmaking arena paintings .

KARATAŞ’TA CUMHURİYET DÖNEMİ KADIN KIYAFETLERİ DEFİLESİ - Adana UlusAdana Ulus

4 Temmuz 2022 - 09:37

KARATAŞ’TA CUMHURİYET DÖNEMİ KADIN KIYAFETLERİ DEFİLESİ

Son Güncelleme :

07 Mart 2021 - 21:44

Karataş Belediyesi ile Adana Karataş ve Yumurtalık İlçeleri Turizm Birliği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Atatürk’ün İzinde Cumhuriyet Dönemi Kadın Kıyafetleri ve Mustafa Kemal Atatürk’ün giydiği kıyafetler defilesi düzenlendi.
Karataş Kumluk ve Tabiat Parkında gerçekleştirilen etkinlikte Karataş Belediye Başkanı ve Adana Karataş ve Yumurtalık İlçeleri Turizm Birlik Başkanı Necip Topuz, Karataş Kaymakamı Fatih Ayaz ve ilçenin önde gelen yöneticileri ile Karataşlılar katılım gösterdi.
Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz , Atatürk’ün kadınlarımız için erkek egemen toplum yapısından uzaklaşarak kadınlarımızın özgür ve kendini ifade edebilir bir yapıda yer edinmesini istediğini, kadınlarımıza güvendiğini anımsatarak şöyle konuştu:
“Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan biçim ve kılıkta başarıdan çok; ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır! Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacağı aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım.”
Her alanda kendini kanıtlamış olan değerli kadınlarımızın toplumumuzdaki öneminin görülmesi gerekmektedir. Bugün burada Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetin ilanı ile kadınlarımız üzerindeki etkilerini anlatmak, gelişim düzeyinin ve değişen Türk kadını motifini ele alarak Karataş Belediyesi ve Adana Karataş ve Yumurtalık İlçeleri Turizm Birliği ile ortaklaşa bir defile düzenledik. Defilenin düzenlenmesinde emeği geçen arkadaşlarımıza ve bu etkinlikte bizleri yalnız bırakmayan, dönem kıyafetleri konusunda bizlere destek veren Çukurova Gülen Yüzler Kadın Kooperatifine ve kadınlarımızı önemseyen siz değerli dostlarımıza teşekkürlerimizi sunuyor, tüm kadınlarımızın 8 Mart dünya kadınlar gününü kutlayarak en içten dileklerim ile saygılarımı sunuyorum.”

Kırıkhan escort