Hotivi

Karnavala 1,5 Adana damgası - Adana UlusAdana Ulus

23 Haziran 2021 - 09:43

Karnavala 1,5 Adana damgası

Son Güncelleme :

05 Nisan 2015 - 23:37

zeydan_portakal_midikNisan’da Adana Portakal Çiçeği Karnavalı’nda Çukurova Üniversitesi öğrencilerinin yaptığı 1,5 Adana adını verdikleri elektromobil araç ilgi odağıydıkarnaval_birbucuk_adana (2)

Geçen yıl yapılan TUBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışları’na Çukurova Üniversitesi, ilk kez 1.5 Adana ekibi ile katılmıştı.Yapılan yarışları 11. sırada tamamlayan 1.5 Adana ekibi Çukurova Üniversitesi’nin övünç kaynağı olmuştu. Bu yıl da yarışlara dereceye girmek amacıyla yeni bir araç tasarımı ile hazırlanan 1,5 Adana ekibi zaman zaman yaptıkları renkli araç tanıtımları ile dikkatleri üzerlerine çekiyorlar.karnaval_birbucuk_adana (1)

Son olarak Nisan’da Adana Portakal Çiçeği Karnavalı’nda tanıtıma sunulan 1,5 Adana, karnaval coşkusunda renkli bir görüntü oluşturdu. Karnavala katılan tüm vatandaşların dikkatini çeken 1,5 Adana elektromobil aracı kortej yürüyüşünde de yerini aldı. Bu yıl yapılacak yarışlara yeni bir araç tasarımı ile katılacak olan Çukurova Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu 1,5 Adana ekibi gösterilen ilgi ve alakaya teşekkür ederek bu yılki yarışlarda dereceyi hedeflediklerini belirttiler.

takipçi satın al