Hotivi

Kavi, ADAMOB Sözcüsü Oldu - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 01:20

Kavi, ADAMOB Sözcüsü Oldu

Kavi, ADAMOB Sözcüsü Oldu
Son Güncelleme :

26 Nisan 2015 - 13:09

Adana(Ulus)–adamob_ (1)Adana’da 6 Oda tarafından oluşturulan Adana Akademik Meslek Odaları Birliği dönem sözcülüğüne TMMOS Adana İl Koordinasyon Kurulu’na geçti. Adana İKK Sekreteri Hasan Emir Kavi, ADAMOB’un 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak seçimler öncesinde gurubu bulunan siyasi partilerin temsilcilerini 13 Mayıs’ta yapılacak panelde buluşturulmasının kararlaştırıldığını açıkladı.

ADAMOB dönem sözcülüğünü dört aylık dönem için üstlenen TMMOB Adana İKK Sekreteri Hasan Emir Kavi;  ADAMOB’un, Adana’daki Akademik Meslek Kuruluşları arasındaki mesleki dayanışmayı arttırmak ve ortak çalışmalarla Adana’nın sağlıklı, daha yaşanabilir bir kent kültürüne ulaştırmak, kent sorunlarına eğilerek çözümler bulmak amacıyla oluşturulduğunu söyledi. Kavi, “Ortak eylem, etkinlik ve güç birliği içinde yürütülecek çalışmalarla toplumun sosyal ve kültürel yaşamına, demokratik ve örgütlü bir toplum yapısını oluşturma sürecine katkıda bulunmak amacı taşıyoruz” şeklinde konuştu.

Kavi, Adana’nın ulaşımdan, çarpık yapılaşmaya, altyapı sorunlarından, çevre ve atık sorunlarına, gıda güvenliğine, enerjinin kullanımına, kent kimliğimizin yok edilmesine, yoksulluğa, işsizliğe, iş kazalarına, sanat ve kültüre önem verilmemesine kadar çok sayıda sorunları bulunduğunu vurguladı. Kavi, şöyle dedi:

“Bir zamanlar sanayi ve tarımın önde gelen şehirlerinden olan Adana bugün nitelikli insan gücünü kaybetmektedir. Sadece son beş yılda 251.706 göç alırken, 305.212 göç vermiştir. Bunun sonucu olarak işsizlik sıralamasında ilk sıralarda yer alan bir kente dönüşmüştür. Mesleki ve teknik bilgilerini emekten, eşitlikten, demokrasiden yana bir toplumsal yaşamın temin edilmesine sunan kuruluşlar olarak Adana’nın yaşanabilir bir kent kimliğine ulaşması ortak hedefimizdir. Dönem sözcülüğünü üstlendiğim ADAMOB’ da bu amaçla çalışmalarına devam edecek ve her daim kentimizin sorunlarının takipçisi olacaktır. “

MİLLETVEKİLİ ADAYLARINA PANEL

Yapılan ilk toplantıda alınan ortak karar gereği; 13 Mayıs 2015 18:00’da Seyhan Belediyesi Kültür Merkezinde TBMM’de şu anda grubu bulunan siyasi partilerin 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Adana Millet Vekili adaylarından birisinin katılımı ile ortak bir panel yapılması kararlaştırılmıştır. Yapılacak olan panelin amacı; Adana özelinde partilerin belirlemiş olduğu sorunları, çözüm önerilerini ve partilerinin vizyonunu anlatabileceği bir platform oluşturarak oda üyelerinin ve halkımızın değerlendirmelerine sunulacaktır.

6 MESLEK ODASI

Adana Akademik Meslek Odaları birliği (ADAMOB) 30 Aralık 2013 tarihinde Adana Barosu, Adana Diş Hekimleri Odası, Adana Eczacı Odası, Adana Tabip Odası, TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu, Adana Veteriner Hekimler Odası’nın bir araya gelmesiyle kuruldu. ADAMOB’da  dönem sözcülüğü 4 ayda süreyle bir kurum tarafından yürütülüyor.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al