KESK’ten Gezi Soruşturmalarına Protesto - Adana UlusAdana Ulus

10 Mayıs 2021 - 05:51

KESK’ten Gezi Soruşturmalarına Protesto

Son Güncelleme :

11 Ekim 2013 - 1:46

kesk_geziGezi Parkı protestolarına katıldıkları gerekçesiyle haklarında soruşturma açılan KESK üyeleri protesto eylemi yaptı. KESK’in AKP il binasına yürümesi polis tarafından engellendi.

KESK Adana Şubeler Platformu üyeleri, Gezi Parkı protestolarına katıldıkları gerekçesiyle üyeleri hakkında açılan soruşturmaları protesto etmek için Adana Büyükşehir Belediyesi önünde bir araya geldi.

Yürüyüşün engellenmesine oturma eylemli tepki veren KESK üyeleri, “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganı ile AKP Adana İl binasına doğru yürümek istedi. Ancak polis grubun Atatürk Caddesi üzerine kadar yürümesine izin verebileceklerini söyledi. Bunun üzerine emekçiler slogan ve alkışlar eşliğinde AKP İl binasına doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş güzergahında bulunan yurttaşlar da alkış ve sloganlarla emekçilere destek verdi.

Atatürk Caddesi Atatürk Parkı önüne gelen emekçiler, zırhlı araçlar eşliğinde çevik kuvvet barikatıyla karşılaştı. Polisin izin vermemesi üzerine emekçiler oturma eylemine geçti. Yaklaşık 5 dakika oturan emekçiler, bir anda yürüyüşe geçti. Polis ise emekçilerin yürüyüşüne izin vermedi. Yürüyüşe izin verilmediği için çevik kuvvetin yolu kapattığı nokta açıklama gerçekleştirildi.

takipçi satın al