Kısakürek için onur gecesi - Adana UlusAdana Ulus

18 Ekim 2021 - 14:41
izmir escort

Kısakürek için onur gecesi

Son Güncelleme :

11 Aralık 2012 - 17:15

Adana(Ulus)–Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle zor günler geçiren 42 yıllık tiyatro sanatçısı Mahmut Hazım Kısakürek için düzenlenen onur gecesinde Adanalılar ünlü sanatçıyı yalnız bırakmadı. Geceye ambulansla gelip, sedye üzerinde katılan sanatçı, gösterilen vefa karşısında göz yaşlarına hakim olamadı. Everest Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nce organize edilen “Mahmut Hazım Kısakürek Onur Gecesi”nde muhteşem sunumlar gerçekleştirildi.

Yaklaşık 4 ay önce ciddi bir rahatsızlık geçiren ve tedavisi hastanede süren Mahmut Hazım Kısakürek için Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen geceye çok sayıda Adanalı sanatçı destek verdi.

Ali Seçkin Sezer’in sunumuyla başlayan gecede, Serhan Kelleözü, Murat Yenyıl, Feridun Dalgınlı, Feyzullah Eti, Serkan Yontar, Ercan Kont, Aydın Manaşırlı, Fatih Kurt, Metin Kökbaş, Ergün Kara, Erdoğan Kara, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası üçlüsü ve finalde de Mahmut Hazım Kısakürek’in çocukları sahne alarak konuklara unutamayacakları bir gece yaşattılar.

Grup Everest olarak sahneye çıkan Serhan Kelleözü, Ayşe Kandemir ve Fatih Kurt seslendirdikleri eserlerle kulaklara,  Azeri bir türküde yöresel kıyafetleri ile yöresel halk oyunları sergileyen kulüp üyeleri de gözlere hitap ettiler.

 

takipçi satın al