Kişisel Gelişim Ödüllü Eğitim Programı - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 02:22

Kişisel Gelişim Ödüllü Eğitim Programı

Kişisel Gelişim Ödüllü Eğitim Programı
Son Güncelleme :

17 Eylül 2015 - 12:54

SİNAPS Aile ve Çocuk Hobi Yaşam Merkezi, “Sinaps mutluluk iletir” sloganının gereğini yerine getirme konusunda yoğun şekilde faaliyet göstermeye devam ediyor. “Önce mutlu olmalıyız” felsefesiyle hareket eden Sinaps’ta TA Kişisel Gelişim Ödülü (Transactional Analysis Personal Devolopment Award) eğitim programının tanıtım çalışması gerçekleştirildi.

Eğitim Uzmanı Elif Akar’ın sunduğu tanıtım çalışmasında, eğitimin içeriği ve insanların hayatı üzerindeki etkileri anlatıldı. Katılımcıların TA kavramını öğrendiklerinde kendileri ve çevreleriyle ilgili etkili ve yerinde analizler yapmaya başlayacaklarını belirten Elif Akar, “Öğretilen kavramlardan en az 6’sını kullanarak yapılacak analizlerin ve aktaracağımız soru yönergelerinin yardımıyla, katılımcıların kendi TA dosyalarını, portföylerini hazırlamaları istenecektir” dedi.

Eğitimin uluslararası yetkili kuruluşça denetlendiğini ve başarılı katılımcılara onlar tarafından sertifika verildiğini ifade eden Elif Akar, şunları söyledi: “Dosyalar, İngiltere’de bulunan İnternational Centre for Developmental Transactional Analysis tarafından atanan konu uzmanı tarafından incelenip değerlendirilecek ve eğitimlerin sonunda portföylerini, dosyalarını tamamlayan başarılı katılımcılara; TA Kişisel Gelişim Ödülü (Transactional Analysis Personal Development Award) sertifikası verilecek.”

Eğitim tamamlandıktan sonra oluşacak kazanımlara da dikkat çeken Elif Akar, “Eğitim sonunda kendinizin ve çevrenizdekilerin iletişim biçimlerini, çalışma stillerini tanıyabilir, daha huzurlu, sağlıklı bir iletişime dayanan işbirlikleri kurabilir ve durdurabilirsiniz.Kendinizin ve çevrenizdekilerin motivasyon unsurlarının farkına varabilir ve etkili ilişkiler kurabilirsiniz. Transaksiyonel Analiz grubunca amaç, katılımcıların TA kavramlarını öğrenerek, kişisel etkinliklerini artırmaları, etkileşimde bulundukları kişilerle ilişki ve işbirliklerini geliştirmeleri, böylece olumlu, özerk, doygun bir yaşama sahip olmalarını kolaylaştırmaktır. Eğitimin sonunda katılımcıların TA kavramlarını içselleştirmeleri ve ustaca kullanmaları beklenmektedir. Böylece; eğitimci, danışman, sosyolog, doktor, eğretmen, yönetici ve başka meslekleri icra eden kişilikler olarak etkinliklerin artması ve çevreyle güvene dayalı, verimli çalışma ortamı yaratmaları, TA kavramlarını kendileri için kullanmaları, çevreleriyle mutlu, doygun bir ilişki ortamı yaratılmasında yaratıcı ve pratik bilgiler kazanmaları hedeflenmektedir” diye konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al