Kliniğe Merhaba etkinliği - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 23:36

Kliniğe Merhaba etkinliği

Son Güncelleme :

04 Eylül 2013 - 3:16

cuklinik_cengizÇukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı (ÇÜTF) tarafından 4. dönem öğrencilerine yönelik ‘Kliniğe Merhaba’ etkinliği düzenlendi.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Özcengiz, öğrencilerin bu etkinlikle hekimlik zanaatının incelikleri ile tanışmanın ilk gününü yaşadıklarını söyledi. Prof. Dr. Özcengiz, “3 yıllık eğitim hayatınızda öğrendiğiniz insana, yaşama dair tüm bilgilerinizi artık pratiğe dökme zamanı… Hekimliğin en önemli adımı olan insan bedenine dokunma aşamasına gelmiş olmanızdan mutluluk duyuyorum. Unutulmamalı ki insana dokunmak bir bilim olduğu kadar sanatsal bir inceliktir” diye konuştu.

Nefroloji Bölümün’den Prof. Dr. Saime Paydaş ise,  öğrencilere Kliniğe Merhaba etkinliğinin amacı ve içeriği hakkında bilgi verdi. Etkinliğin iki gün süreceğini belirten Prof. Dr. Paydaş, öğrencilerin fiziki muayene eğitimi alacaklarını bildirdi. Teorik ve pratik hasta muayene işlemlerinin yanı sıra öğrencilerin bu eğitim sonunda hasta – doktor ilişkisini nasıl olması gerektiği konusunda da fikir sahibi olacağını bildiren Prof. Dr. Saime Paydaş, geleceğin doktorlarına başarılar diledi.

Konuşmalarının ardından 240 öğrenciye steteskop dağıtılırken, not ortalaması yüksek olan 15 öğrenciye de Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Özcengiz ile Ç.Ü. Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova tarafından onur belgesi verildi.

Balcalı Hastanesi Hipokrat Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte öğretim üyeleri öğrencilere steteskop vererek “kliniğe hoş geldin” dedi. Etkinliğe Ç.Ü. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Özcengiz, Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, çok sayıda doktor ve tıp öğrencileri katıldı.

 

takipçi satın al