rolex replica watches was captivated with the watchmaking arena paintings .

KOPAN PARMAKLARI DİKİLDİ - Adana UlusAdana Ulus

3 Temmuz 2022 - 12:48

KOPAN PARMAKLARI DİKİLDİ

KOPAN PARMAKLARI DİKİLDİ
Son Güncelleme :

16 Mart 2018 - 20:20

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi yıllar önce gerçekleştirilen ve bölgede öncü konumda olan el cerrahisi ve mikro cerrahi operasyonlarına Ortopedi Ana Bilim Dalı’n da yeniden başladı. Bu çerçevede iş kazası geçiren hastanın kopan parmakları yerine yeniden dikildi.
Balcalı Hastanesi, el cerrahisi ve mikro cerrahi operasyonları yıllar önce başarıyla ilk uygulayan merkezlerden birisi. Aradan geçen zaman zarfında uygulamaya ara verilmesinin ardından bu uygulamaların eksikliği yada nadir merkezlerde yapılıyor olması bölgede adeta kanayan bir yara haline gelmişti. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Ortopedi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi aynı zamanda el cerrahisi ve mikro cerrahi uzmanı Yard. Doç Dr. Melih Bağır’ın göreve başlamasından sonra bu operasyonlar yeniden başladı.
Bu Operasyonlardan biriside 21 yaşındaki Yusuf Can Şahinoğlu’na yapıldı. Şahinoğlu’nun el parmakları geçirdiği bir iş kazası sonucu koptu. Acil olarak hemen Balcalı Hastanesi Ortopedi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi aynı zamanda el cerrahisi ve mikro cerrahi uzmanı Yard. Doç Dr. Melih Bağır tarafından ameliyata alınan Şahinoğlu’nun parmakları başarılı bir şekilde yerine dikildi. Tedavisi tamamlanan Şahinoğlu bir süre sonra taburcu edildi. Şahinoğlu belirli bir zaman sonra parmaklarını eskisi gibi kullanabilecek.
Yard. Doç. Dr. Melih Bağır bu tür yaralanmalarda el cerrahisi ve mikro cerrahi operasyonların bu bölgede kanayan bir yara olduğunu amaçlarının bu tür yaralanmalarda kopan çeşitli uzuvları yerine tekrar dikerek hastayı eski sağlığına kavuşturmak olduğunu söyledi. Bağır yaralanmalar sonrası oluşan travma ve yumuşak dokulardaki oluşan zararlara da müdahale ettiklerini belirterek kopan uzuvları ise mikro cerrahi ve mikroskop kullanarak gerekli tedavi ettiklerini dile getirdi.
Yusuf Can Şahinoğlu ise parmaklarını tekrar kullanabilecek olmasının mutluluğunu yaşarken, tek hayalinin subay olmak olduğunu, geçirdiği kaza nedeniyle bu hayalini gerçekleştiremeyecek olmanın üzüntüsünü yaşadığını söyledi. Şahinoğlu operasyonu gerçekleştiren Melih Bağır’a ise teşekkür etti.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.