95. yıla girerken...

95. yıla girerken...

25 Aralık 1918’de Adana’nın işgalinden sadece 5 gün sonra, işgale karşı mücadeleyi kalemiyle başlatan, yayın politikasını kesintisiz sürdüren Yeni Adana Gazetesi, 25 Aralık 2012 Salı günü 95 yaşına giriyor.


1918 yılında çıktığı yolda ilkelerinden taviz vermeyen, bugün aynı kararlılıkla aynı çizgide dimdik ilerleyen, halkın haber alma özgürlüğünü, kamuoyu çıkarlarını ön planda tutan ÇAĞININ TANIĞI, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN İLERİ KARAKOLU YENİ ADANA GAZETESİ, 95. Yayın yılına girmenin onurunu ve kıvancını yaşıyor.

25 Aralık 1918'de dava adamı Ahmet Remzi Yüregir'in hayata geçirdiği büyük proje Yeni Adana Gazetesi, 95 yaşına girmenin onurunu okurlarıyla paylaşıyor. Düşmana inat kurulan, kalemle mücadelenin en somut örneğini gösteren Yeni Adana, ilkeli, kararlı ve geleceğe güvenle bakan bir yayın politikasıyla bugünlere ulaşmanın haklı sevincini yaşıyor. Adana'nın işgalinden sadece 5 gün sonra, işgale karşı mücadele başlatan, yayın politikasını kesintisiz sürdüren Yeni Adana, okur ve sevenlerinden aldığı güçle kentine ve ülkesine hizmet etmeye devam ediyor.

Bizler Yeni Adanacılar olarak 'Yeniden Doğuş' sürecine tanıklık ediyor olmanın kıvancını, gücünü yaşıyor; geleceğe de bu inanç ve güvenle bakıyoruz. 95 yıl önce çok olumsuz koşullarda, herşeyin bittiğinin sanıldığı günlerde Ahmet Remzi Yüregir'in ulusu ve ülkesi için sadece inanç ve güven duyarak bu uzun ve onurlu yolculuğu başlatmasından duyduğumuz memnuniyet, gurur ve kıvancı taşımaya devam ediyoruz. Yeni Adana'nın bugünlere ulaşacağından bir an bile şüphe etmeyen Ahmet Remzi ve arkadaşlarını saygı ve sevgiyle selamlıyoruz.

95. YAYIN YILI KAPSAMINDA 25 ARALIK 2012’DE ADANALILAR’IN BÜYÜK BÖLÜMÜNE SUNULACAK ÖZEL GAZETE için katkı sunmak isteyenlere telefon ve mail adreslerimizi sunuyoruz.

Telefon : 0.322 – 359 36 55 – 0.533 – 248 79 16

o.uney@yeniadana.net - yeniadana@yeniadana.net


adanaulus

8.12.2012 16:50:46

YAZARLAR


ABB VE ASKİ ÇALIŞANLARINDAN KARALAR’A MEKTUP!

HAZİRAN AYINDA 198 BİN 581 ADET TAŞIT TRAFİĞE ÇIKTI

İZMİR’DE ÜRETTİĞİ TRAKTÖRÜNÜ DÜNYA ÇİFTÇİLERİNİN HİZMETİNE SUNACAK

REKOR BÜYÜME BEKLENİYOR

TÜRKİYE’DE DİJİTAL BANKACILIK KULLANICI SAYISI 114 MİLYONA ULAŞTI

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK BELEDİYE MARKETİ

“AKILLI SİSTEMLER TEK BAŞINA ÇÖZÜM OLMAZ”

AKAY VE SÖZLÜ

DÜNYA SOFRALARINI TÜRK BAHARATLARI LEZZETLENDİRDİ

YAZIN KALBİ TEHDİT EDEN 4 YANLIŞ!

"HAVA ALANIMIZA DOKUNMAYIN"

“AİLESEL KANSERLERE YÖNELİK GENETİK TESTİ ŞART”

ŞEVKİN’DEN İLGİNÇ BENZETME: GARSONUN BAHŞİŞİNE GÖZ DİKTİLER

CHP GENEL BAŞKANI ÖRNEK GÖSTERDİ

BİR ZAMANLAR ADANA

10 YIL SONRA MAAŞLARINI EKSİKSİZ ALDILAR

SEYHAN BARAJ GÖLÜ AYDOĞMUŞ AİLESİNE MEZAR OLDU