ADANA’DA BÜYÜKŞEHİR ADAYLARI NETLEŞİYOR

ADANA’DA BÜYÜKŞEHİR ADAYLARI NETLEŞİYOR

Seçimlere 4 ay 10 gün var. 31 Mart’ta yapılacak belediye başkanlığı seçimleri için siyasi partilerin aday adayları sahaya çıkmaya başladı.

Ak Parti ve MHP, Cumhur ittifakı olarak seçimlere girecek. Adana’da hangi partinin adayı Cumhur ittifakı adayı olacak henüz netlik kazanmadı. Siyasi kulislerde kimine göre adayı MHP, kimine göre Ak Parti aday gösterecek olarak yorumlanıyor. MHP’den Adana Büyükşehir Belediyesi için geçmiş dönem Başkanı Hüseyin Sözlü, geçmiş dönem Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ile Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz’ın adı geçiyor. Vali Yılmaz’ın Adana Aladağ doğumlu olması nedeniyle listede adı geçen isim.

Ak Parti’de ise geçmiş dönem Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, Yüreğir’de 2 dönem Başkanlık yapan Mahmut Çelikcan, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in adı Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayları arasında.

İyi Parti’de ise Büyükşehir Belediye Başkan adayları arasında ANAP’ta Milletvekilliği yapan, Ak Pati’nin bir dönem Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterdiği Mehmet Ali Bilici üzerinde duruluyor. İyi Parti Bilici ile ilgili anket yaptırdığı da ifade ediliyor. İyi Parti Genel Başkanı Me yer alıyor.  Cumhur İttifakının adayı Ak Parti’den yana tercihi halinde sürpriz bir adaydan söz ediliyor, ancak bu isim kamuoyu ile paylaşılmıyor ral Akşener’in Mehmet Bilici ile görüşerek öneri götürdüğü, Bilici’nin bu konuda kararsız olduğu belirtiliyor.İyi Partide bir başka isim de Zihni Aldırmaz. Zihni Akldırmaz, Aytaç Durak'ın görevden uzaklaştırılmasından sonra bir dönem Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığını yürüten isimler arasında yer alıyor.

CHP’de ise Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın yeniden adaylığına kesin gözle bakılıyor. CHP’de ikinci bir isim olarak sadece parti tabanında Adana Milletvekili Ayhan Barut adı konuşuluyor. Ancak Ayhan Barut’un bu konuda bugüne kadar olumlu-olumsuz bir açıklama yapmaması da dikkat çekiyor. ABB Başkanı Zeydan Karalar, seçim çalışmalarına hız verdiği gözleniyor. Bir taraftan açılışlar yapıyor, bir yandan da temeller atıyor. Zeydan Karalar’ın CHP Kurultayında Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yana tavır koyup kaybedenler arasında yer alması ise ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesinde çok etkin olamayacağı ileri sürülüyor.

İsmail BAŞKAN(www.adanaulus.com)

 

İsmail BAŞKAN

20.11.2023 23:33:14

YAZARLAR


YÜREĞİR’E 7 YENİ HİBE ARAÇ

ÖNCE HASTA MI, ÖNCE ÇALIŞAN MI?

OYA TEKİN: KAPSAYICILIK VE EŞİTLİK TEMEL YÖNETİM ANLAYIŞIMIZ OLACAK

LEZZET ARASI’NIN YENİ DURAĞI ADANA OLDU

YÜREĞİR BELEDİYESİNDEN 230 TEKERLEKLİ SANDALYE

5 YILDA 76 BİN 156 KİŞİ DOLANDIRILDI

DÜNYA USTALAR ŞAMPİYONASINDA ADANA’NIN GURURU

ADANA'DA 2 BİN 316 EV VE İŞYERİNİ TESLİM ETTİK

DEDEMAN OTEL OLARAK AÇILIYOR

DEMİRÇALI’DAN BAKAN KURUM’A SORULAR!

AİLELERİN TERCİHİ YUMURTALIK SAHİLLERİ OLACAK

150 ANAOKULUNDA SATRANÇ TURNUVASI

YAZ AYLARINDA SPOR SAKATLANMALARI ARTIYOR!

CHP VE AK PARTİLİ VEKİLLER İLE BAŞKANLAR BİRARADA

ADANA DEMİRSPOR BOLU’DA SEZONA HAZIRLANIYOR

BAKAN KURUM DEPREM KONUTLARI İÇİN TARİH VERDİ

İTALYA ADANA DEMİRSPOR’A VİZE VERMEDİ