Atamayana atıyorlar

Atamayana atıyorlar

Ligde devre arası kısa olmasına rağmen Adana 5 Ocak Stadı’nda maç izlemeyi, taraftarların muhteşem tezahüratlarını özlemişiz. Dünyanın sevdiği spor branşlarının başında gelen futbol 7’den 70’e herkesin ilgisini çekiyor, stres atmalarını sağlıyor.

Ancak, dünkü Adana Demirspor-Boluspor karşılaşmasını izleyenler, stres atmak yerine daha çok strese girdi.. Karşılaşmanın ilk yarısında Adana Demirspor idare edecek düzeyde bir futbol sergiledi. Çok iyi futbol sergilemese de Mavi-Lacivertliler gollük pozisyonları buldu, bunları cömertçe harcadı.

Hani bir söz vardır...

“Atamayana atarlar...”

Tam da dünkü Adana Demirspor-Boluspor maçı için söylenmiş bir söz olarak değerlendirebiliriz “Atamayana atarlar” sözünü..

Siz saha ve seyirciniz önünde mücadele edeceksiniz, taraftar desteğini arkanıza alacaksınız, gollük pozisyonları bulacaksınız, ama rakibinizin uzaktan şutunda topu filelerde göreceksiniz..

Aslında dünkü maça baktığımızda Adana demirspor’da orta saha denen bir şey yoktu.. Forvete baktığınızda yeni transfer Luiz Eduardo’dan medet umuyorsunuz..

Böyle bir düşünce ile Boluspor’u yenesilir misiniz?.

Halbuki, Luiz’in yerine ilk 11’de Gökhan Kaba olsaydı sonuç böyle olur muydu?..

Dünkü maçta Erçağ’ın kırmızı kart görmemesi de büyük bir şanstı. Zira Erçağ “Hakemi kandırmaya yönelik” olarak sarı kart gördü. Buna sinirlenen Erçağ bir pozisyonda, ikili mücadelede rakibine resmen omuz attı. Bununla da yetinmedi, pozisyonları “Egoist” davranarak cömertçe harcadı.

Bunu bir yol kazası olarak değerlendirelim. Umarım Adana Demirspor bu mağlubiyetten dersler çıkarır.

5 Ocak Stadı’na LED ekran yerleştirilmiş. Hayırlı uğurlu olsun. Maç öncesi Adana Emniyet müdürlüğü tarafından hazırlanan bir film gösterildi. Kısa metrajlı bu filmde bir polis memurunun taraftarı canlandırdığı rolde sporda şiddet uygulayanların eylemleri ve sonucu yeralıyordu. Bence güzel bir düşünceyle yapılmış ve her maç gösterilmesi gerekiyor.

Demirsporlu taraftarların açtığı bir pankart büyük taktir topladı.

“Yüreklerde ışıksın, ışıklar içinde uyu Gizem...”

Gizem geçtiğimiz günlerde rahatsızlığı nedeniyle hayata gözlerini yummuştu. Taraftarların Gizem’i unutmamasını taktir ediyorum.

Gönül isterdi ki, Adana demirspor yönetiminin, geçtiğimiz günlerde vefat eden gazeteci eski sporcu Aytaç Pekkoçak’ı unutmayarak bir saygı duruşu yaptırmasıydı.. Aytaç Pekkoçak Adana Demirspor yüzme takımının sporcusuydu ve şampiyon yüzücü için saygı duruşu yaptırılsaydı şık olurdu...

 

Hüseyin SUNGUR

21.01.2013 10:58:22

YAZARLAR


DEMİRSPOR BAŞKANVEKİLİ KORKMAZ İSTİFA ETTİ

CHP’Lİ OYA TEKİN: BİZİM MAKAMIMIZ SOKAKLAR

75. YIL SANAT GALERİSİ NE OLACAK?

ADANALI ÇİFTÇİLER, SULAMA MAĞDURU

ADANA VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA VAR!

KAHRAMANMARAŞ’TA YAPAY GÖLET

DEMİRSPOR'UN TRANSFER HARCAMA LİMİTİ AÇIKLANDI

ABB U16 KIZ BASKETBOL TAKIMI’NIN 5 OYUNCUSU MİLLİ TAKIMA DAVET EDİLDİ

GENÇLER KAYKAY YARIŞMASINDA BULUŞTU

MAL BEYANI BAYRAMDA DA ASILI KALDI

ADANA’DA KAÇAK SU KALLANANLARA 143 BİN LİRA CEZA!

"BU UYGULAMA ENFLASYONU KÖRÜKLER"

İSTİRAHAT HALİNDE GÖRÜLEN EL TİTREMESİ PARKİNSON HABERCİSİ OLABİLİR!

SKOLYOZ HAKKINDA DOĞRU SANILAN 10 YANLIŞ!

SEYHAN BELEDİYESİ, 4 BİN 734 ADET KURBAN KESİMİ GERÇEKLEŞTİRDİ

ŞÜPHE VE KUŞKU TOPLUMSAL BAĞLARI ZAYIFLATIYOR!

TARİHTEN BİR YAPRAK