Bu kadar zaman niye geçti?

Bu kadar zaman niye geçti?

İktidar partisinin önemli isimleri arasında yer alan ve kentimizin de milletvekili olan Ömer Çelik, haftasonu Adana’ya gelerek bazı temaslarda bulundu. Toplantılara katıldı, özel görüşmeler yaptı ve son şehidin ailesine ağlayarak başsağlığı diledi.
Sayın Çelik’in özellikle gazetecilerle buluştuğu toplantıda,  Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, AKP İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz arasında cereyan eden olaylarla ilgili yaptığı yorumlar çok dikkat çekiciydi. Hepsini aşağıda anlatacağım ama lütfen Ömer Çelik’in dilinden dökülenleri, ‘Bu kadar zaman niye geçti?’ ve ‘Ömer Çelik, sansasyonel olduğu kadar tam anlaşılamayan bu açıklamaları neden yaptı?’ sorularına yanıt arayarak okuyunuz.
 
NELER SÖYLEDİ?
Hükümetin emrinde çalışan bürokratlarla AKP’de siyaset yapanların arasında sorun olamayacağını belirten Ömer Çelik, gazetecilere şu açıklamayı yaptı:
“Sayın Adana Valisi son derece dirayetle görev yapmaktadır. Ona yönelik bir yıpratma kampanyası olduğunun farkındayım. Bunun bizim açımızdan hiç bir kıymeti yoktur. Sayın Vali son derece dirayetli ve seçkin bir bürokrattır. Burada devleti temsil etmektedir. Yapılan birtakım yolsuzluk operasyonlarıyla ilgili rahatsızlığı olan varsa, bunu o yolsuzluk operasyonunun gerekçesi olmadığını açıklamak suretiyle, ya da sayın vali ile diyalog kurarak halletme yolunu seçmelidir. Vali Beyi yıpratma yönünde bir kampanyanın zaten sonuç alacak bir tarafı yok. Yolsuzluk operasyonlarından rahatsız olanlar, ya da devlet bürokrasisi üzerinde legal olmayan yolla hakimiyet kurmaya çalışanlar, bu emellerine ulaşamazlar. Yolsuzluk konusunda sıfır toleransla hareket ediyoruz. Vali Bey kanunlar içerisinde hareket etmektedir.
Gidip de Ankara'daki başka siyasi parti merkezlerini dolaşıp Adana Valisi ile ilgili, manipülatif ve yalan yanlış haberler yaymak, bunu yayanlara yakışmaz. Ben bu yıpratma kampanyasının farkındayım ki; bu yıpratma kampanyası sayın Vali’nin Adana’nın yönetimindeki bir takım hassasiyetlerle ilgilidir. Yolsuzlukların üzerine gitmesiyle ilgilidir. Başka konularla ilgilidir. Bunu yapanlar da karşılarında bizi bulurlar. Dolayısıyla bu gündemde dahi yer almaması gereken bir meseledir aslında. Neyin ne olduğunu görüyoruz hepimiz.'
 
ŞOK AÇIKLAMA
Adana’da geçmişte bir yolsuzluk düzeni olduğunu da söyleyen sayın Ömer Çelik, konuşmasının devamında da şu açıklamayı yaptı:
“Yolsuzluğa karşı, sıfır tolerans politikamız aynen devam edecektir. Bürokrasi meselesinde ise, bürokrasinin başı Validir. Bürokrasi konusunda hiç kimse, herhangi bir kuruma yaslanarak, legal olmayan yoldan hakimiyet kurmaya çalışmamalıdır. Bütün yazılanları çizilenleri arkadaşlarım takip ediyorlar, benim önüme getiriyorlar. Baktığımda gördüğüm tablo nettir. Geçmişte burada Adana'da büyük bir yolsuzluk düzeni vardı. Bu düzen büyük bir dirayetle kazındı. Şimdi ben görüyorum ki, o yolsuzluk düzeninin kazınmasından sonra kendilerine yeni yolsuzluk alanı yaratmaya çalışanlar, bu alanları bulamayınca siyasi ya da idari bir takım, yıpratma kampanyası içine giriyorlar. Bunun bizim nezdimizde bir ehemmiyeti yoktur.'
Şaşkınız…
 
Sayın Ömer Çelik’in söylediklerini birebir okudunuz. Bize çok şaşırtıcı geldi. Adana’da neler olduğunu, nelerin olabildiğini en yetkili ağızlardan da duymuş oldunuz. Ömer Çelik’in bu memleketi 10 yılı aşkın süredir yöneten partinin en önemli isimlerinden olduğunu düşününce, aklımızı kaçıracak gibi oluyoruz. Siz yine de keyfinize bakın.
 
İyi haftalar…

SATIR ARASI
M.ÖMER ÜNEY
o.uney@yeniadana.net

adanaulus

13.01.2013 10:23:54

YAZARLAR


12. ULUSLARARASI PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI BAŞLIYOR

ULUSLARARASI PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALINDA HER GÜN KONSER

ADANA MHP'DE BAYRAMLAŞMA

AK PARTİ’DEN VE MHP’YE BAYRAM ZİYARETİ

YÜREĞİR’DE 2 PARTİLİ MECLİS

VALİ KÖŞGER’DEN HUZUREVİNDE BAYRAMLAŞMA

VALİ KÖŞGER’İN EV SAHİPLİĞİNDE BAYRAMLAŞMA

AYDAR, CEYHAN BELEDİYE MECLİSİNİ BAYRAMDA TOPLADI

TEKİN: SEYHAN’A HİZMET ZAMANI

ADANA’DA MELİH GÖKÇEK VAKASI!

YÜREĞİR BELEDİYE MECLİSİNDE GÖREFV DAĞILIMI

DEMİRÇALI’DAN BAYRAM MESAJI

“ÖNCE ÇOCUKLAR İYİLEŞSİN”

DEMİRÇALI’DAN BELEDİYEDE DENETİM

KARALAR: BARIŞ İÇİNDE NİCE BAYRAMLARA

ADANA’DA 200 LİTRE KAÇAK BOĞMA RAKI

ADANA CHP’DE ÇİFTE BAYRAM COŞKUSU