CHP ADANA İL, ANINDA REAKSİYON GÖSTERİYOR.

CHP ADANA İL, ANINDA REAKSİYON GÖSTERİYOR.

Takım kaptanı çok önemli. Fakat elinizde yeterli kadro yoksa, tek başına Takım kaptanında yetersiz kalabilir. CHP Kadroları Eylül ayında yapılan kongreler sonrası değişime uğradı. Bu değişimlerin en büyük özellikleri gençliğin daha çok yönetimlerde yer alması oldu. Adana CHP’de bu rüzgâra uyan örgütlerin başında geliyor. Siyaset aklına ve insanlığına çok saygı duyduğum Mehmet Çelebi yerini genç, Liyakatli yeni Başkan Anıl Taburoğlu’na bıraktığında kafasında soru işareti olanlar yanılmaya başladı. Neden belli, önceki dönem kadrolar konulara ağır kaldığı konusunda çok eleştiri gelmişti. Mehmet Çelebi, geçmişin çok tecrübeli siyasetçisi, fakat yaş ilerledikçe siyasetin koşuşturmasına ayak uydurmanın zor olduğunu herkes gördü. Bir önceki Yönetim reaksiyon bakımından anında tepki veremiyordu. Siyaset bazen cesaret işi, bazen değil her daim diyelim. Hele de CHP’de siyaset yapıyorsanız İktidarın her daim nişan güzergahında olmayı unutmayacaksınız. Zor zanaat siyaset yapmak, bazen ailenizden uzaklaşırsınız, bazen sevdikleriniz sizi eleştirir, çünkü insanlar kendileri gibi düşünüp, kendileri gibi konuşmanızı isterler, ülkede en zor iştir herkesi mutlu etmek.

Bu yönüyle CHP Adana il örgütü başarılı çalışmalara imza atıyor, Takım kaptanı dedik, Anıl Tanbur oğlu, gençliğin verdiği enerji ile 15 ilçeyi karış ,karış gezip, partisini 31 Mart 2024 seçimlerine hazırlıyor. Başta demiştik çokta gençlerden oluşan fakat tecrübeyi de harman yapan bir örgüt oluşturmuş. En büyük sınavında Adana Büyükşehir Belediyesine yapılan algı operasyonunda verdi.

Hızlı bir şekilde organize olup miting yapmak kolay değil, hele de İktidarın baskıcı politikaları karşısında buna karar verip binlerce insanı oraya yığmak bana göre bir başarıdır. Bakın konunun içeriğini tartışmıyorum, suçlu veya suçsuz kararını vermek bana düşmez. Ülkenin emniyeti var, kanunu var, gerçi kanun dediğim son yıllarda sana, bana göreye doğru hızlı adımlarla ilerliyor!…

Ekip dedik,

Hep derler ekip ruhu ile başarılı olduk, bunun siyasette de çok önemli olduğunu gördük. Ufak tefek aksaklılar olabilir, fakat hani meşhur bir söz vardır, “o kadı kızında da olur”.

İki gün önce gördüğüm kalabalık CHP’nin son yıllarda topladığı en büyük kalabalıktı bence. Neydi daha önce hep eleştirdiğimiz? Özel günlerde 100 kişi geliyor! olmaz böyle bir siyaset dendiğinde yanıt hep aynıydı, gelmiyorlar!…

Eğer lidersen getireceksin, eğer lidersen kendini dinleteceksin, eğer lidersen insanlar sana inanacak. Eğer bunları yapamıyorsan başarılı olman zaten beklenemez. Bu yönüyle CHP Adana İl örgütünün verdiği anında reaksiyonların başarılı olduğunu düşünüyorum. Bu atakları 31 Mart 2024 seçiminde partilerine artı olarak dönecektir.

adanaulus

21.12.2023 00:16:33

YAZARLAR


SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ÇETİN REMZİ YÜREĞİR'İN ARDINDAN...

TGC 2024 SEDAT SİMAVİ ÖDÜLLERİ'NE BAŞVURULAR BAŞLADI

YENİ ADANA GAZETESİ İMTİYAZ SAHİBİ ÇETİN REMZİ YÜREĞİR'İN ÖLÜMÜYLE ADANA'NIN TARİHİNDE BİR DÖNEM KAPANDI

ÇETİN REMZİ YÜREĞİR’İ KAYBETTİK

YÜREĞİR BELEDİYESİ PERSONELİ 47 BİN 700 TL PROMOSYON

ADANA’DA 50 BİN DEKARA PAMUK EKİLİYOR

GIDA İŞLETMELERİNDE KAREKOD UYGULAMASI BAŞLADI

AKDENİZ MEYVE SİNEĞİ İLE MÜCADELE GÖRÜŞÜLDÜ

HATIRA ORMANINDA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

ADANA VE MERSİN VALİLERİ DE KATILDI

SONER ÇETİN BARO’DA

ADASOKAĞI ADINLAR HENTBOL SÜPER LİGİ’NDE ADANA’YI TEMSİL EDECEK

NEDEN KÜSERİZ? BARIŞMA SÜRECİNİN ZORLUKLARI!

8.ULUSLARARASI ADANA LEZZET FESTİVALİ 18-20 EKİM’DE

“SORUNA KARŞI BİRLİKTE HAREKET EDİLECEK”

İYİ PARTİ BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETTİ