CHP BELEDİYELERİ KAZANDI NELER DEĞİŞTİ?

Her şeyden önce korku duvarı aşıldı. AKP Yenilmez kavramın içi boş bir tencere olduğunu anladı insanlar. Boş tencere dedim de 2002 yılında geldikleri boş tencere sonunda onları da götürecek. “Etme bulma dünyası” dedikleri bu olsa.

Her şeyden önce korku duvarı aşıldı. AKP Yenilmez kavramın içi boş bir tencere olduğunu anladı insanlar. Boş tencere dedim de 2002 yılında geldikleri boş tencere sonunda onları da götürecek. “Etme bulma dünyası” dedikleri bu olsa.

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 22 yıldır yarattığı korku dağlarının ardının özgürlükler ve Demokrasi tohumlarının olduğunu gördü Halk. Sonrası malum, her kazanılan AKP Belediyelerinin kasasının boşaltıldığını sözde “vatan millet Sakarya” diyenlerin sadece kendi ikballeri uğruna ülke kaynaklarını nasıl heba ettiğini gördük!…

Çok daha üzüntülü durum diye yaşadığımız ülkenin T.C si ve Ulu önder Atatürk kaşıntılarının olduğunu görüp Belediye Başkanı olduklarından bu yana ilk T.C ibaresini ve Atatürk posterlerini kaldırdıklarını gördük. Peki, Başlığı neden böyle attık? CHP geldi ne değişti? Devleti kuran bir parti için olmazsa olmazlar T.C ve ulu önder afişinin eksikliğini üzülerek gören Yeni Başkanlar çağrımıza kulak verip Yüreğir Belediyesine Ali Demirçalı ilk iş T.C ibaresini taktı. Düşünün Türkiye Cumhuriyeti kurumunun başına onun halkı tarafından geliyorsunuz ve o cümleyi kaldırıyorsunuz. Bu kaşıntı neden? Her kaşıntının bir ilacı vardır, o da Atatürk’ün kurduğu benim en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi elbette ki bunun bekçisi olarak o ibareyi oraya takacaktı. Bu kadar önemlimi? dediğin ibare, ülkenin özü, ülkenin kalbi, istediğiniz kadar kaşıntınız olsun, istediğiniz kadar sokakları ahıra çevirip şeriat istiyoruz deyin! 86 yıl önce sadece vücudu ölen, fakat düşüncesi hala hayatta olan Atatürk, buna izin vermez.

Ne değişti dedik,

Sadece T.C İbaresini takarak görevleri bitmedi, sonrası daha önemli, hataya yer yok! bundan sonra halkın dini duygularını kullanmaya çalışanların bir daha iktidara gelmemeleri için onların yaptıkları hataları yapmamaları. Nedir onlar? Halka yukarıdan bakan, şımarıklık, eş dost akraba ilişkileri sonucunda ülke kaynaklarını hiç eden güruha benzememek. Unutmasınlar Sosyal Demokratlık halk için yapılan siyasettir, kendi için siyaset yapanların sonunda düşecekleri durum AKP zihniyetidir. Yani demem o ki, CHP’nin işi seçim öncesinden daha çok zordur. Adil, eşit paylaşım için ellerinden gelen her şeyi yapmak zorundalar. Aydınlık günler yakın, bununda Başaracak kesinlikle CHP’dir. Bundan dolayı CHP içindeki ayrık otlarını sadece partiye çıkar için gelenlerin, yeni kurulan partilere gidip umduğunu bulamayıp geri dönen ve seçim zamanı karşı adaylara çalışanları affetme gibi bir hataya düşerlerse sonu hüsran olur. Yani demem o ki, daha öncede köşemde yazdığım gibi bukalemun gibi renk değiştirenleri içinde değil barındırmayı, kapıdan bile içeri sokmamaları kendi yararına olur diye düşünürüm. Ülkenin bu ekonomik zorluklar içinde bu gelen zafer iyi değerlendirilmeli ülkeyi 74 yıldır yöneten sağ zihniyet çökmüştür ve halk sol ve onun temsilcisi CHP’ye kredi vermek istemiştir. Hadi sizi Belediyelerde görelim 2028 yılına kadar hazırlanın demiştir. Bu gelen teklifi geri çevirirse CHP bir 70 yıl daha kenarda bekler.        


Süleyman YALÇIN

12.04.2024 18:34:00

YAZARLAR


YÜREĞİR’E 7 YENİ HİBE ARAÇ

ÖNCE HASTA MI, ÖNCE ÇALIŞAN MI?

OYA TEKİN: KAPSAYICILIK VE EŞİTLİK TEMEL YÖNETİM ANLAYIŞIMIZ OLACAK

LEZZET ARASI’NIN YENİ DURAĞI ADANA OLDU

YÜREĞİR BELEDİYESİNDEN 230 TEKERLEKLİ SANDALYE

5 YILDA 76 BİN 156 KİŞİ DOLANDIRILDI

DÜNYA USTALAR ŞAMPİYONASINDA ADANA’NIN GURURU

ADANA'DA 2 BİN 316 EV VE İŞYERİNİ TESLİM ETTİK

DEDEMAN OTEL OLARAK AÇILIYOR

DEMİRÇALI’DAN BAKAN KURUM’A SORULAR!

AİLELERİN TERCİHİ YUMURTALIK SAHİLLERİ OLACAK

150 ANAOKULUNDA SATRANÇ TURNUVASI

YAZ AYLARINDA SPOR SAKATLANMALARI ARTIYOR!

CHP VE AK PARTİLİ VEKİLLER İLE BAŞKANLAR BİRARADA

ADANA DEMİRSPOR BOLU’DA SEZONA HAZIRLANIYOR

BAKAN KURUM DEPREM KONUTLARI İÇİN TARİH VERDİ

İTALYA ADANA DEMİRSPOR’A VİZE VERMEDİ