CHP TERBİYESİ BU MUYDU?

Sırf ideoloji için hayatını kaybetmiş Gençler yıllarca bu ülkede ölüm yıldönümlerinde anılmadı mı?

Sırf ideoloji için hayatını kaybetmiş Gençler yıllarca bu ülkede ölüm yıldönümlerinde anılmadı mı?

Paranın, makamın, koltuğun bu kadar en değer bir şey olduğunu bilmediğimiz yıllardı onlar. Siyaset sadece Halk için ve onun değerleri için yapılırdı.

Hatta Sinan Cemgil, isimli üniversite mezunu devrimciyi hatırlayın. ODTÜ’de Mimarlık okuyan hali vakti yerinde maddi sıkıntısı hiç olmayan 68 kuşağın önde gelen liderlerindendi. Nurhak’ta o zamanki adıyla İnekli, şimdiki adıyla Yeşilova köyü muhtarının ihbarı ile girişilen silahlı çatışmada iki arkadaşı ile öldürüldü. O gün Babasının köylülere dediği şu cümleler devrimci cenahta hala yaygın şekilde dillendirilir.

  Bu oğ­lum Si­nan. Bun­lar da onun ar­ka­daş­la­rı, kar­deş­le­ri. On­lar da oğul­la­rım. Bu ço­cuk­lar, bu oğul­lar; bu ül­ke­yi, hal­kı, siz­le­ri sev­di­ler. Baş­ka bir is­tek­le­ri yok­tu. Her bi­ri bi­rer de­hay­dı. Her bi­ri üs­tün ze­ka­lı gü­zel ço­cuk­lar­dı. Di­le­se­ler­di, dü­ze­nin adam­la­rı ol­sa­lar­dı, şim­di bu­ra­da can­sız yat­maz­lar­dı. Bi­rer mil­yo­ner olur­lar­dı. Ama on­lar, hal­kı, siz­le­ri sev­di­ler. Si­zin so­run­la­rı­nı­zı omuz­la­dı­lar.

Dedik ya,

O yıllarda sadece halk vardı, sadece ideoloji vardı paranın bu kadar sultan olmadığı yıllardı o yıllar. Peki ya şimdi? Yıllarca aynı parti içinde siyaset yapmış kişiler paylaştıkları sırları, ya da kendilerine haksızlık yapıldı deyip içinde bulunduğu düşünceye ver yansın ediyor.

Demezler mi adama, tuh sizin adamlığınıza, her şey siyaset mi, her şey Belediye Başkanlığımı, Her şey Milletvekilliğimi?

Hani partin için ölürdün, hani hayatın CHP idi, senin hayatın seni o makama getiren CHP Tüzel kişiliğine karşı aday olup onu kaybettirmek mi?

Ne olmuş?

Evet bazen yanlış adaylar yanlış yerlere aday gösterilebilir! Fakat bunun karşılığı hemen karşı partiye tüyüp oradan yıllarca içinde bulunduğun partiye salvolar yapmak mı? Haklı olduğun bir tek yer var, ülkede siyasi partilerde lider sultasının olduğu doğrudur, fakat aynı o Lider sultası senide daha önce aday gösterirken birilerin hakkı yenmedi mi? Peki o zaman niye bu kadar tepki göstermedin? Yani demen o ki, “hep bana, hep bana”!… Birazda rab bana niye demi yon? illa o koltuklarda sen mi olacaksın? Bu ülkede hatalar yılardır yapılıyor ve sen o dönem düzenin adamı olarak senin çıkarına olumlu olduğu için sustun, şimdi biraz tokandı “canı yanan eşek, koşuda atı geçermiş” atasözüne tamda konu oldun.

Çok değil daha birkaç ay önce, partide yakın olduğu arkadaşı bir yere gelen bu yüzden kendi de partide reyting rekoru kıran adamı el üstünde tutup Belediye kaynaklarından “ballı kaymaklı” avantajları önüne sermiyor muydun? Hayat ne güzel sizin için “ben varsam her şey var, ben yoksam her şey harap” …

Bu ülkede Ahlak bakımından dibe vuran bir siyasi anlayıştır bu düşünce, önce Ahlak yapımızdan başlayalım sonra siyasi partilerde Lider sultası da değişir diye düşünüyorum. Bari şimdiye kadar numara yapıyordunuz, ayıp oluyor artık ülkeleri için bedenlerini feda eden, Denizler, Yusuflar, Hüseyinler, Sinanlar, Ömer Aynalar gibi değerlerin adlarını ağzınıza almayın! o çocuklar sadece ülkeleri ve halkları için kavga ettiler ve öldüler. İçlerinde ne para ne şan, şöhret vardı. Siz kim, lider olmak kim? o çocukları hatırladıkça!   


Süleyman YALÇIN

19.03.2024 01:08:00

YAZARLAR


YÜREĞİR’E 7 YENİ HİBE ARAÇ

ÖNCE HASTA MI, ÖNCE ÇALIŞAN MI?

OYA TEKİN: KAPSAYICILIK VE EŞİTLİK TEMEL YÖNETİM ANLAYIŞIMIZ OLACAK

LEZZET ARASI’NIN YENİ DURAĞI ADANA OLDU

YÜREĞİR BELEDİYESİNDEN 230 TEKERLEKLİ SANDALYE

5 YILDA 76 BİN 156 KİŞİ DOLANDIRILDI

DÜNYA USTALAR ŞAMPİYONASINDA ADANA’NIN GURURU

ADANA'DA 2 BİN 316 EV VE İŞYERİNİ TESLİM ETTİK

DEDEMAN OTEL OLARAK AÇILIYOR

DEMİRÇALI’DAN BAKAN KURUM’A SORULAR!

AİLELERİN TERCİHİ YUMURTALIK SAHİLLERİ OLACAK

150 ANAOKULUNDA SATRANÇ TURNUVASI

YAZ AYLARINDA SPOR SAKATLANMALARI ARTIYOR!

CHP VE AK PARTİLİ VEKİLLER İLE BAŞKANLAR BİRARADA

ADANA DEMİRSPOR BOLU’DA SEZONA HAZIRLANIYOR

BAKAN KURUM DEPREM KONUTLARI İÇİN TARİH VERDİ

İTALYA ADANA DEMİRSPOR’A VİZE VERMEDİ