FAKİR NEDEN FAKİRDİR?

FAKİR NEDEN FAKİRDİR?

Sorunun cevabı çok nettir aslında.

Bakın bunun cevabını sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 8 Ağustos 2015 Tarihinde bir söyleşisinde veriyor. Recep Tayyip Erdoğan: “fakir çalmasını iyi beceremediği için fakirdir, zengin de çalmasını iyi becerdiği için zengindir, fakir garip, işçi garip, memur garip, bordro mahkûmu nasıl çalsın” …!?

Üstte Fotoğrafta kırık dökük bir ev görüyorsunuz, cuma günü Kuzey Irak’ta şehit olan askerimizin Baba evi. Bazen bu tür halk hareketlerini gördüğümüz zaman insanın avazı çıktığı kadar lanet olsun bu hayata diyesi geliyor. Hep mi fakirlerin çocukları bu kutsal görevde şehit olur?

Diğerleri ne yapıyor? Babalarının dolgun cüzdanları sayesinde Askerlikten sahte çürük raporları ile kaytarıyorlar. Sonrada bize vatan, millet edebiyatı yapıyorlar. Bu ülkede en çok alıcısı bulunan, Din ve Milliyetçilik hamasetleri ile kendi çıkarları uğruna bu olguyu itibarsızlaştırıp duruyorlar. Hani bir söz vardır, Hırsızın hiç mi suçu yok? Var elbette ki fakat bu hamasetleri o kadar güzel yapıyorlar ki, bazen yalan olduğunu bile, bile benim bile inanasım geliyor. Yukarıdaki fotoğraf sözleşmeli er Yasin Karaca’nın Baba evi, Şehit sayısını bile bu ülkede halka doğru dürüst bilgi alamıyor! Bazı haber organları 3 şehit diyor bazıları 8 şehit diyor. Neyi kimden saklıyorsunuz? Bu sayıyı saklarsanız halkın hiddetinden mi korkuyorsunuz. Korkmayın bu halk size hiddetlenmez! Pandemide hasta sayısını sakladınız, Depremde enkaz altında 3 gün gelemediğiniz için ölen insanımızın sayısını sakladınız ne oldu?

Kocaman bir sıfır ve hemen akabinde yine seçimi kazandınız!…

İbrahim Dizlek türküsünde ne güzel demiş,

“Bir yalana inanmışım göz, göre göre, Bir yılana bağlanmışım el süre, süre meğer ben ne aptalmışım uzun süre, bileydim seni sever miydim vefasız”. Be nedir şimdi diyenlere uzun süre ülke arabeske bağlamış gidiyor. Ne garip değil mi, tüm haber sitelerine bakıyorum, sadece birkaçında küçük haberler var, ülkenin adsız kahramanları can vermiş bir gece evimizde rahat yatalım diye. En acısı nedir? Bu haberlerin hemen yanında eşini aldatıp börekçiye kaçan insan haberleri var. Çürüme sosyal olarak son hızla devem ediyor. Yukarıda bahsettiğim çalmasını bilende parasına para katıyor. Hani şehitlik şerefli yüce makamdır diyen sahtekarlarda kendi evlatlarından uzak olsun bu mertebe diye askerden kaçırıyorlar evlatlarını. Yahu hep mi fakire düşüyor bu şerefli mertebe? birazda size düşse azıcık şeref ve mertebesi!…

Süleyman YALÇIN

23.12.2023 21:59:14

YAZARLAR


YÜREĞİR’E 7 YENİ HİBE ARAÇ

ÖNCE HASTA MI, ÖNCE ÇALIŞAN MI?

OYA TEKİN: KAPSAYICILIK VE EŞİTLİK TEMEL YÖNETİM ANLAYIŞIMIZ OLACAK

LEZZET ARASI’NIN YENİ DURAĞI ADANA OLDU

YÜREĞİR BELEDİYESİNDEN 230 TEKERLEKLİ SANDALYE

5 YILDA 76 BİN 156 KİŞİ DOLANDIRILDI

DÜNYA USTALAR ŞAMPİYONASINDA ADANA’NIN GURURU

ADANA'DA 2 BİN 316 EV VE İŞYERİNİ TESLİM ETTİK

DEDEMAN OTEL OLARAK AÇILIYOR

DEMİRÇALI’DAN BAKAN KURUM’A SORULAR!

AİLELERİN TERCİHİ YUMURTALIK SAHİLLERİ OLACAK

150 ANAOKULUNDA SATRANÇ TURNUVASI

YAZ AYLARINDA SPOR SAKATLANMALARI ARTIYOR!

CHP VE AK PARTİLİ VEKİLLER İLE BAŞKANLAR BİRARADA

ADANA DEMİRSPOR BOLU’DA SEZONA HAZIRLANIYOR

BAKAN KURUM DEPREM KONUTLARI İÇİN TARİH VERDİ

İTALYA ADANA DEMİRSPOR’A VİZE VERMEDİ