İmdat polis!

İmdat polis!

Tarih 29 Ekim 2012, Yer; Adana

Sabah saatlerinde Adana Merkez Cami, Şırnak’ta şehit olan Polisimiz İbrahim Engin’in cenaze törenine ve acıyla dolu yakınlarına ev sahipliği yaptı.Adana Valisi,Belediye Başkanları,Emniyet Müdürü,Siyasi Parti temsilcileri gibi bir çok üst düzey yönetici de katıldı cenaze törenine.Acıyla uğurladılar son yolculuğuna ..

Saat 13:30 saatlerinde Çakmak Caddesi Mevkiinde 40-50 civarında kendini bilmez,herhangi bir insan nitelemesine koyamadığım varlıklar böyle bir günde sokak ortasında terör örgütü pkk lehine sloganlar atarak yürüdü.Bir anda içlerinde kaldım ne yapacağımı bilemedim ve çatlarcasına sinirle telefonumdan ihbar etmek üzere İmdat Polis hattını 155’i aradım.Tam 4 kez aramama rağmen sonuç aynıydı ulaşılamıyordu.Şaka gibiydi resmen,29 Ekim Cumhuriyet Bayramında pkk sempatizanları yürüyüş yapıyor,caddedeki insanlar çekinerek tepkisiz kalıyor daha da ötesi can ve mal güvenliğimizi emanet ettiğimiz,aradığımız an ulaşabilmemiz gereken 155 İmdat Polis hattına ulaşılamıyordu.Sorunun kendi telefonumda olduğunu düşünerek annemin telefonundan aradım ancak oradan da ulaşılamıyordu.
Sinirli ve çaresiz haldeydim,acaba bulunduğum yerde şebeke sorunu mu var ? diye soruyordum kendi kendime.Polise ulaşamıyor olmayı hala aklım almıyordu.Bu durumda  aklıma gelen ilk şey sosyal medya oldu,her gün onlarca saçma şeyin TT listesine girdiği,zaman zaman hepimizin havadan sudan sohbetler için,’’nadiren’’ faydalı durumlar için kullandığımız twitter’a yazdım olayı.Duyarlı bir insan evladı dedim,duyarlı bir vatandaş dedim polisi arasın !
İnanır mısınız hiç kimse oralı bile olmadı,sağolsunlar.
Amacım olayı dramatikleştirmek değildi,en büyük korkum pkklı gurubun saat 15:30 da Cumhuriyet Yürüyüşünün başlayacağı Eski Kız Lisesi istikametine doğru yürüyor olmasıydı.Amaçları yürüyüşü sabote etmek olabilir diye düşünüyordum bunun için telaşlanmıştım,155’e ulaşamadım ..

Bıçaklanmış olsaydım,gaspa,tecavüze,saldırıya uğramış olsaydım,canlı bomba ihbarı yapacak olsaydım yine ulaşamayacaktım.

Tarih 29 Ekim 2012 Yer; Ankara/Ulus

Ankara da illegal olarak kutlandı Cumhuriyet.Miting için şehir dışından gelen 110 otobüs kimlik kontrolü sonunda geri çevrildi.Anıtkabire yürüyemezsiniz dediler,Birinci Meclisin önünde toplanamazsınız dediler barikatlar kurdular !
Halk coşkuyla sokaktaydı ellerinde Türk Bayrakları,Atatürk Resimleriyle.
Benim,pkk yürüyüşünü ihbar edebilmek için arayıp ulaşamadığım polis, Ulusta Cumhuriyet Bayramını kutlamak isteyenlere,elinde Türk bayrağı olan nineme,elinde Atatürk resimleri olan küçük kardeşime,dilinde özgürlük,barış,demokrasi,cumhuriyet olan anneme,babama,ablama,abime benim her köşesi cennet olan memleketimin asil yürekli insanına su sıktı,biber gazı sıktı.
Su sıktı,biber gazı sıktı ..

Takdir Yüce Türk Milletinindir.

 

Saygılarımla
Cumhuriyet Çocuğu Enis ARARAT ..

 

enisararat@gmail.com
https://twitter.com/EnisArarat

adanaulus

30.10.2012 02:09:53

YAZARLAR


ABB BASKETBOL TAKIMI FİNAL OYNAYACAK

FEVZİ CİRİTÇİ ADANA’DA CHP’NİN 50 YILINI YAZDI

BALIKÇILARA BALON BALIĞI DESTEĞİ

LÖSEV MUTLU ET PAKETLERİ İLE MUTLULUK PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIYOR

PSİKİYATRİK HASTALIKLAR VE BESLENME İLİŞKİSİ

ÇİFTÇİLER BİRLİĞİ BAŞKANI DOĞRU'DAN ÇUKUROVA’DA NARENCİYE UYARISI

ANIZ YAKMAK, HEM TOPRAĞI HEM ÇEVREYİ ÖLDÜRÜYOR

Z KUŞAĞININ SEBAT ETME BECERİSİ YOK GİBİ!

TAYSEB, DOĞU AKDENİZ İŞ DÜNYASIYLA BULUŞMAYA HAZIRLANIYOR

ADANA "ULUSLARARASI RHAPSODY PİYANO FESTİVALİ VE YARIŞMASI"NA HAZIRLANIYOR

GENÇLİK KAMPLARINA BAŞVURULAR BAŞLADI

ADANA ADLİYESİNDE “UZLAŞTIRMA GÖRÜŞME VE BEKLEME ODASI” AÇILDI

SİNEK VE HAŞERE İLE ARALIKSIZ MÜCADELE

ENGELSİZ FESTİVAL’DE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

ADANA’DA KADIN EMEĞİ PAZARI

TGC’DEN “TÜRKİYE GAZETECİLERİ HAK VE SORUMLULUK BİLDİRGESİ’NE UYGUN GAZETECİLİK YAPILMALI” ÇAĞRISI

"HEDEFİMİZ DAHA ETKİN VE SAYGIN BİR ÇGC "