POZANTI’NIN KURTULUŞU KUTLANIRKEN, MİLLETVEKİLLERİ NEREDEYDİ?

Seçim döneminde milletvekilleri Adana’nın sorunlarına o kadar sahip çıktılar ki duygulanmamak elde değildi.

Adana’nın 15 milletvekili bulunuyor. Çok değil bundan iki ay önce Adana ve ilçelerini, köylerini karış karış gezdiler. 31 Mart Belediye Başkanlığı seçimleri için her partinin milletvekili kendi partilerinin adayları için oy istediler, vaatlerde bulundular. Vatandaşlar dinledi. Kazananlar oldu, kaybedenler oldu.

Seçim döneminde milletvekilleri Adana’nın sorunlarına o kadar sahip çıktılar ki duygulanmamak elde değildi.

Bir Adanalı olarak, bir gazeteci olarak milletvekillerimizin kentimizin, seçildikleri kentin sorunlarına sahip çıkması beni mutlu etti.

Kendi kendime dedim ki milletvekillerimiz sırf seçimi kazanmak için Adana’yı karış karış gezmediler. Seçim döneminde sorunları öğrendiklerinde Ankara’ya iletirler diye düşünmüştüm. Sorunları Başkent’e ilettiklerinden şüphem yok.

Şimdi gelelim Adana’nın 15 milletvekilinin bir etkinliğe, bir kurtuluş kutlamasına nasıl kayıtsız kaldıklarına.

25 Mayıs 2024 Cumartesi günü Adana’nın önemli yayla ilçelerinden olan Pozantı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. Yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Birinci Dünya savaşında Osmanlı’nın yenilgisiyle önce Çukurova, ardından da Toroslar’da askeri ve stratejik açıdan büyük önem taşıyan ve önemli bir geçit merkeziydi.

Pozantı’daki etkinlik iki gün sürdü. Önce kurtuluş etkinliklerinin ilk gününde düşmana ilk kurşunu sıkan Usta Mehmet’in kabri ve Çoğbeli Şehidi Kasım Hoca Efendi’nin Belemedik’teki kabri ziyaret edilerek dualar edildi. 25 Mayıs Kurtuluş Parkında düzenlenen kurtuluş törenleri Kaymakam Ekrem Güdek ve Belediye Başkanı Ali Avan’ın yanı sıra Cumhuriyet Savcısı Alican Köşger, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Nuri Dilek, İlçe Emniyet Müdürü Kahraman Özkeskin, Pozantı Yüksekokul Müdür Yardımcısı İlkay Şen, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş başkanları Mahalle Muhtarları ve çok sayıda yöre halkı katıldı.

Pozantı Belediyesi basın bürosundan gönderilen fotoğraflara bakıyoruz, arıyoruz, hatta mercekle bakıyoruz ne yazık ki milletvekili göremiyoruz.

Pozantı’nın kurtuluşunun 104. Yılı kutlanıyor ama TBMM’de Adana’yı dolayısıyla ilçeleri temsil eden bir tane milletvekili göremiyoruz kutlama etkinliklerinde.

Halbuki Pozantı ilçesi Toroslar’da askeri ve stratejik açıdan büyük önem taşımıştı.

Allah aşkına bana söyler misiniz sayın vekiller Pozantı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü kutlanırken daha önemli ne işiniz vardı?

Yazık.. Çok yazık..

Pozantı, Fransızlar tarafından düşman işgalinden kurtuluşunun 104’üncü yıldönümü etkinliklerinde böylesine yalnız bırakılmayı hak etmedi..

Sahi sayın vekiller Pozantı’nın kurtuluş günü çeşitli etkinliklerle kutlanırken sizler neredeydiniz?

 

 

 

 

 


Hüseyin SUNGUR

28.05.2024 09:08:00

YAZARLAR


DEDEMAN OTEL OLARAK AÇILIYOR

DEMİRÇALI’DAN BAKAN KURUM’A SORULAR!

AİLELERİN TERCİHİ YUMURTALIK SAHİLLERİ OLACAK

150 ANAOKULUNDA SATRANÇ TURNUVASI

YAZ AYLARINDA SPOR SAKATLANMALARI ARTIYOR!

CHP VE AK PARTİLİ VEKİLLER İLE BAŞKANLAR BİRARADA

ADANA DEMİRSPOR BOLU’DA SEZONA HAZIRLANIYOR

BAKAN KURUM DEPREM KONUTLARI İÇİN TARİH VERDİ

İTALYA ADANA DEMİRSPOR’A VİZE VERMEDİ

ADANA YAZ ORTASINDA FELAKETİ YAŞADI

SEYHAN’DA HAYVAN BAKIM EVİ HAZIRLIĞI

CHP İL BAŞKANI TANBUROĞLU: HEDEF İKTİDAR

CHP ADANA’DA BAŞKANINI SEÇTİ

GÜNÜN FOTOĞRAFI

AYRILMA KAYGISI BOZUKLUĞUNA DİKKAT !

GIDA ZEHİRLENMESİ NEDEN OLUR? NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

“ÇİFTÇİLERİMİZİN BİR YILLIK EMEĞİ BİR KIVILCIMLA KÜL OLMASIN”