Şanlıurfa tamam sıra Ankaragücü’nde

Şanlıurfa tamam sıra Ankaragücü’nde

Adanaspor’u 4-2, Karşıyaka’yı deplasmanda 4-1, Manisaspor’u 2-0’lık skorlarla deviren Adana Demirspor son olarak da Şanlıurfaspor’u Kahramanmaraş’ta 3-2 yenerek çıkışını sürdürdü ve ligde 4, sıraya yerleşti. Ligdeki son 3 maçına baktığımızda Adana Demirspor o maçları çok fazla zorlanmadan kazanmıştı.

Adana Demirspor, Şanlıurfaspor her ne kadar cezalı da olsa zorlandı. Deyim yerindeyse Adana Demirspor vurdu kaçtı Şanlıurfaspor kovaladı..

Sonuçta kazanan Adana Demirspor oldu. Oyunun geneline baktığımızda Mavi Lacivertli futbolcular iyi futbol sergiledi, ancak hatalar da yaptı. Öyle ki hatalardan birisi golle sonuçlandı.

Bunun nedeni de sanırım Adana Demirspor’un maç kazanma stresine girmiş olması. Daha önce de belirttiğim gibi Adana Demirspor maç kazanmaya alıştı, taraftarlarını da sevinmeye alıştırdı. Bu nedenle futbolcular strese girip hata yapmış olabilirler.

Üstelik Şanlıurfaspor, Adana Demirspor’un en yakın rakibi konumunda bulunuyor. Zira 11 puanı olan Adana Demirspor’un 12 puanlı Şanlıurfaspor’u yenmekten başka bir düşüncesi olamazdı. 6 puan değerinde bir maçtı ve sonuçta kazanan Adana Demirspor oldu puanını 14’e çıkardı..

Adana Demirspor için, Şanlıurfaspor maçı artık geride kaldı. Şimdi sıra geldi Ankaragücü’ne.. Ankaragücü bilindiği gibi ligin dibinde yeralıyor. Hiçkimse Ankaragücü maçını ‘’Çantada Keklik’’ olarak görmemeli.

Ligde kötü günler geçiren Ankaragücü takımını hafife almamak gerekiyor.

Umarım Ankaragücü takımı da Adana’dan eli boş gider..

Sonuç olarak Şanlıurfaspor’u deplasmanda yenen Adana Demirspor futbol takımının bu maçta yaptığı hatalardan dersler çıkaracağını umuyorum.

Hüseyin SUNGUR

28.10.2012 01:42:02

YAZARLAR


DEVA KOZAN ADAYINI TANITTI

TÜRKEŞ-AKAY-ÇETİN EL ELE

‘ADANA’NIN İLK KADIN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM’

ÇUKUROVA SİFED’DEN ADAYLARA DEPREM HATIRLATMASI

KARALAR: ADANA BÖLGENİN ÖNCÜSÜ, İNCİSİ VE LİDERİ OLACAK

EMRAH KOZAY’DAN SEÇİM STARTI

ÜLKÜ OCAKLARI, TÜRKEŞ'İN KIZINI 'HAİN' İLAN ETTİ

“TÜRKEŞ GELECEK DERTLER BİTECEK”

“ALTIN ÇAĞINI YAŞATACAĞIMIZIN SÖZÜNÜ VERDİK”

“YENİDEN KAZANMA SÖZÜ VERDİM”

KİLO VERME SÜREÇLERİ YAŞAM TARZINA UYGUN OLMALI!

5 YILDA 845 TAŞINMAZ ÖZELLEŞTİRİLDİ

SOFRALIK ZEYTİN İHRACATI ARTTI

"NARENCİYEDE ACİL VE ETKİN ÖNLEM ALINMALI”

BRAVO SÜPERMARKET ADANA’DA 7. ŞUBESİNİ AÇTI

SON BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM ADANA’DA

“PATATES VE SOĞANDA SPEKÜLATİF FİYATA FIRSAT VERİLMEYECEK”