SİYASETTE ADAMLIK ÖLDÜ, AHLAK CAN ÇEKİŞİYOR

Öyle günler yaşıyoruz ki, olmaz dediğimiz her şey oluyor. Kafam o kadar karışık ki, böyle bir başlık atmak zorunda kaldım! “Çıkar her şeyin önüne geçmiş, toplum Ahlak dedin mi, sıralamaya giremiyor. Fiile geldi mi ne ahlakı düşünüyor ne en yakınındakini.

 

Öyle günler yaşıyoruz ki, olmaz dediğimiz her şey oluyor.

 Kafam o kadar karışık ki, böyle bir başlık atmak zorunda kaldım! “Çıkar her şeyin önüne geçmiş, toplum Ahlak dedin mi, sıralamaya giremiyor. Fiile geldi mi ne ahlakı düşünüyor ne en yakınındakini. 

Çıkar dedim, yeter ki bir ışık görsün hemen kendi bağımsızlığını ilan eden adam kılıklılar türedi ülkede!… Halede şu ittifak sistemi tam anlamı ile çığırından çıkardı her şeyi. İdeoloji, duruş, sistem, hepsi hak getire hızla uçuruma,  gidiyor. Bakın etrafınıza, sol veya kendine devrimciyim diyen grup her ölüm yıldönümlerinde Deniz Gezmiş fotosu ile anma yapar. Yapar da onun duruşunun ne olduğunu bir türlü anlamamış olsa gerek her seçim veya bir kongrede ne alacağına bir sol türedi. AK Patinin ülkeye verdiği en büyük zarar budur. “Sadece ben, gerisi haraptır” düşüncesidir olan her şey.

Sadece bir yerel seçimler yapacağız ve kimin Belediye Başkanı olduğu çok önemli olmadığı bir olayda bile herkes benim adamım gelsin diyor. Neden basit, gelsin ki beraber çullanalım Belediye kaynaklarına. Vay sizin adamlığınıza diyecem fakat adamlara ayıp olur. Ülke bu siyasi parti sistemi ile sonraki seçimlere giderse bu yağma sistemi daha çok hızlanacak, öyle görünüyor.

Genel merkezler taaa, 500 km öteden benim adamım olsun diye tabanın düşüncesini hiçe sayan adaylar atıyor. Bir kötü huy daha peydah oldu değişim denen olay olduktan sonra abiler türedi her kentte!

Ülkede bir mal satmaya kalktın mı Tapu dairesi 75 yaşından sonra olanlar için akıl sağlığı için belge istiyor. Peki ülke yönetmek daha mı basit? Liderlerin tamamı 75 yaş üstü. Bu ülkenin kaderi bu, “kapanın elinde kalan” bir dolu olay var. Bunun en büyük suçlusu sol, sosyal demokrat düşüncedir. Kendini yenileyemedi halkın umudu olamadı. Hani bir laf var “hiç mi hırsızın suçu yok”? tırnak içinde dedim şimdi sağ düşünce hemen yargı yoluyla yıldırma göz altısı yapmasın. Bu ülkeyi 75 yıldır sağ düşünce yönetiyor ondan sola kızgınlığım. Sen bu kadar haksızlık, ekonomik felaket olmasına rağmen eğer iktidara aday olamayıp sende sağ düşüncenin gerekliliği gibi adam kayırıp aday ve listelerini torpil üzerine kuruyorsan değil 75 yıl, 175 yıl geçse de iktidar olamazsın.

Kapitalist düzenin bir parçası olmuş bir sol sadece benim adamım olsun sonrası cebimizi doldurup “şerefsizler” kervanına katılmak üzerine düşünce kurarsanız olacağı bu. Nasıl bir meclis üyesi listesi yaptığınızı siz bile utancınızdan cevap veremiyorsunuz. Tabanda güçlü olan, tavanda yok, tavanda güçlü olan tabanda yok eğer hak, hukuk Adalet dediğiniz kavramı sadece bir slogan olarak yalancının mumu hesabı orada burada söylersen burnunun daha çok uzayacağı aşikardır. Selam olsun senin gibi sahte sol düşünceyi ben temsil ediyorum yalanına sığınanlara, selam olsun hukuku ve adaleti batıran solcuyum diye adam gibi gezinenlere. Selam dediğim gerçi adama verilir, sizler benim gözümde değil adam insan bile değilsiniz.      


Süleyman YALÇIN

23.02.2024 19:16:00

YAZARLAR


SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ÇETİN REMZİ YÜREĞİR'İN ARDINDAN...

TGC 2024 SEDAT SİMAVİ ÖDÜLLERİ'NE BAŞVURULAR BAŞLADI

YENİ ADANA GAZETESİ İMTİYAZ SAHİBİ ÇETİN REMZİ YÜREĞİR'İN ÖLÜMÜYLE ADANA'NIN TARİHİNDE BİR DÖNEM KAPANDI

ÇETİN REMZİ YÜREĞİR’İ KAYBETTİK

YÜREĞİR BELEDİYESİ PERSONELİ 47 BİN 700 TL PROMOSYON

ADANA’DA 50 BİN DEKARA PAMUK EKİLİYOR

GIDA İŞLETMELERİNDE KAREKOD UYGULAMASI BAŞLADI

AKDENİZ MEYVE SİNEĞİ İLE MÜCADELE GÖRÜŞÜLDÜ

HATIRA ORMANINDA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

ADANA VE MERSİN VALİLERİ DE KATILDI

SONER ÇETİN BARO’DA

ADASOKAĞI ADINLAR HENTBOL SÜPER LİGİ’NDE ADANA’YI TEMSİL EDECEK

NEDEN KÜSERİZ? BARIŞMA SÜRECİNİN ZORLUKLARI!

8.ULUSLARARASI ADANA LEZZET FESTİVALİ 18-20 EKİM’DE

“SORUNA KARŞI BİRLİKTE HAREKET EDİLECEK”

İYİ PARTİ BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETTİ