Tanrı Bekareti Sevmez!

Tanrı Bekareti Sevmez!

Tanrı'nın bir cinsiyeti olsaydı eğer, kuşkusuz kadın olurdu. Bekaretten haz etmeyen, şiddetli bir arzuyla bilinmek isteyen; nazlı, hırçın, hesapçı, zeki... Ama bir o kadar naif ve kırılgan bir kadın. Böylesine estetik bir yaratılış, ancak bir kadın bilincinden süzülmüş olabilirdi çünkü. Tabi Tanrı'nın bir cinsiyeti olsaydı eğer!

Aslında kainatın dizayn ve dekore ediliş biçimine baktığımız zaman bu yakıştırmayı anlamak hiç de zor olmayacaktır diye düşünüyorum. Bu denli karmaşık bir yapının içindeki akıl almaz ahenk, anlaşılamazlığın getirdiği gizemlilik ve bunların yanında; doğanın bilinçsizliğe karşı, kendisinden yoksun bırakarak verdiği tepki, bu düşünceyi apaçık destekler nitelikte.

Kısacası; kainat Tanrı'nın biyografisini anlattığı bir kompozisyon gibi düşünülmeli benim nazarımda ve bu arzusu üzerine okumalı onu. Ancak okuyabilmek merak etmenin bir sonucudur, sorgulamadan da Tanrı'yı anlamak sadece olanaksızlığı doyurur. Peki Tanrı bu kadar arzuluyken bilinmeye, kim bulaştırdı yobazlık hastalığını toplumlara? Nasıl başladı? Doğrusu merak ediyorum! Kur'an'ında ''... düşünenler için...'' diye başlayıp biten ayetlerin haddi hesabı yokken, felsefenin tarihiyse ilk insana kadar dayanırken; kim, nasıl unutturdu merak etmeyi bize? Neden düşünmekten ve sorgulamaktan korkuyoruz?

Evet, yobazlar için bunu itiraf ve kabul oldukça zor görünüyor, ama hepimiz biliyoruz ki; dünyayı şu anki safhaya getiren ve eminim çok daha ilerisine taşıyacak olanlar... Bütün o sorgulayan, bilge, bilinçli ve belkide toplumdan soyutlanmış kesim. O halde berekete giden yol, düşünmekten geçiyor, düşünmek de felsefeden!

Bir tutturdular din kültürü eğitimi; seçmeli mi, zorunlu mu olsun?  Bunca zaman din kültürü eğitimi verildi de kime ne faydası oldu?  Onun yerine daha çok felsefe öğretmeli bu gençliğe. Herkes kendi dinini kendi bulmalı. Ve bu alanda da Fransa'yı idol almalı. Sorgulayan ve bilinçli bir gençlik olmak ne kadar hoş olurdu, düşünüyorum da. Ama malesef felsefeden yoksunluğumuz boyu aşmış durumda.

Ve... Tanrı bekareti sevmiyor. Kimsin ki sen Tanrı adına racon kesmeye, onun tercümanlığını yapmaya kalkıyorsun? Tanrı bilinmek istiyor arkadaşım! Anlasana bu ona yetmiyor, nice nimetler barındırırken bünyesinde. Tutkuyla insanı bekliyor... Tanrı'nı ve onun muazzam bedeni sonsuzluğu keşfet, o bunu hak ediyor!

adanaulus

14.08.2012 18:34:55

YAZARLAR


AK PARTİ ADAYI HALİL NACAR’DAN İLGİNÇ PAYLAŞIM

KOZAN’DA CHP AFİŞLERİNE SALDIRI

ERDOĞAN: ADANA’NIN YOLDAŞLIĞIYLA İFTİHAR EDİYORUZ”

ADS BAŞKANI SANCAK BAŞKANLIĞI BIRAKTI

DEVA KOZAN ADAYINI TANITTI

TÜRKEŞ-AKAY-ÇETİN EL ELE

‘ADANA’NIN İLK KADIN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM’

ÇUKUROVA SİFED’DEN ADAYLARA DEPREM HATIRLATMASI

KARALAR: ADANA BÖLGENİN ÖNCÜSÜ, İNCİSİ VE LİDERİ OLACAK

EMRAH KOZAY’DAN SEÇİM STARTI

ÜLKÜ OCAKLARI, TÜRKEŞ'İN KIZINI 'HAİN' İLAN ETTİ

“TÜRKEŞ GELECEK DERTLER BİTECEK”

“ALTIN ÇAĞINI YAŞATACAĞIMIZIN SÖZÜNÜ VERDİK”

“YENİDEN KAZANMA SÖZÜ VERDİM”

KİLO VERME SÜREÇLERİ YAŞAM TARZINA UYGUN OLMALI!

5 YILDA 845 TAŞINMAZ ÖZELLEŞTİRİLDİ

SOFRALIK ZEYTİN İHRACATI ARTTI