<strong>TİRANLIK, FİKİRLERİN GÜCÜNÜ BOZGUNA UĞRATAMAZ.</strong>

<strong>TİRANLIK, FİKİRLERİN GÜCÜNÜ BOZGUNA UĞRATAMAZ.</strong>


1.Batman'da bir meczup, bir sapkın Kılıçdaroğlu ve Akşener'i, kastederek  'Bunların hepsi Yahudi tohumlarıdır, Ermeni tohumlarıdır. Biz cihada hazırız, onların kafalarını da keseriz' dedi. Yetmedi, video çekti, yetmedi videoyu servis etti

Batman Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheli (!) hakkında soruşturma başlattı. ???

2.İYİ Parti'nin İstanbul İl Başkanlığı, sabah saatlerinde kurşunlandı Saldırgan olay yerinden kaçtı. İstanbul Valiliği 'Tahkikat başlatılmıştır,' dedi.

Almanya’da Naziler iktidar oldu; demokrasi sizlere ömür. Dr. Joseph Goebbels’in liderliğindeki Nazi Propaganda Bakanlığı, gazete, dergi, kitap, halk mitingi ve toplantısı, sanat, müzik, sinema ve radyo gibi Almanya’daki her türlü iletişim aracının kontrolünü ele geçirdi. Herhangi bir şekilde Nazi inançlarına ya da rejime karşı tehdit oluşturan görüşler sansüre uğradı, ya da tüm medyadan kaldırıldı.

1933 baharı boyunca, Nazi öğrenci örgütleri, öğretim üyeleri ve kütüphaneciler Almanlar tarafından okunmaması gerektiğini düşündükleri kitapları içeren uzun listeler hazırladı. Daha sonra, Almanya’daki tüm kütüphaneler ve kitapçılar basıldı. Naziler gece meşalelerle geçit törenlerinde yürüdüler, şarkılar söylediler Bir gecede meydanlarda 25.000’den fazla kitap yakıldı. Bunlardan bazıları Albert Einstein ve Sigmund Freud gibi Yahudi yazarların eserleriydi.

Nazi sansürcüleri, sağırlığı ve körlüğü yenen ve saygın bir yazar olan Helen Keller’in kitaplarını da yakmıştı. Kitaplarının yakıldığı kendisine anlatıldığında Keller şöyle demişti: 'Tiranlık, fikirlerin gücünü bozguna uğratamaz.'

Nazi fikirlerinin yayılmasında okullar da önemli bir rol oynadı. Bazı kitaplar sansürcüler tarafından sınıflardan kaldırılırken, öğrencilere partiye kör bir şekilde itaati, Hitler sevgisini ve Yahudi karşıtlığını aşılamak için yeni yazılmış kitaplar getirildi. Okul sonrası mitinglerinde öğrencilere Nazi partisine sadakat eğitimi veriliyordu. Gençler hem okulda hem de okul sonrasında Adolf Hitler'in doğum günü, iktidara gelişinin yıldönümü gibi günleri kutluyordu.

Hitler’in başyardımcılarından Goebbels ve Fırtına Birlikleri Berlin’deki Erich Maria Remarque’ın romanından sinemaya uyarlanan 'Garp Cephesi’nde Yeni Bir Şey Yok' adlı filmin galasını dağıttı. Nazi protestocular filmin gösterimini durdurmak için sis bombaları ve aksırık tozu attı. Filmin kesilmesine karşı çıkan seyirciler dövüldü.

Tarih despotik toplumlarda bu tür çılgınlıkların yüzlercesine şahit olmuştur.

SEÇİMLER YAKLARTIKÇA BÖYLE OLAYLARIN  ARTMASINDAN KORKUYORUM.


  • DİLERİM KORKULARIM YERSİZDİR.


  • TİRANLIK, ELBETTE FİKİRLERİN GÜCÜNÜ BOZGUNA UĞRATAMAZ.

AMA LÜTFEN,

TAHRİKLERE KAPILMAYALIM. DAİMA SAĞDUYU.İfral TURGUT

31.03.2023 15:50:13

YAZARLAR


DEMİRSPOR BAŞKANVEKİLİ KORKMAZ İSTİFA ETTİ

CHP’Lİ OYA TEKİN: BİZİM MAKAMIMIZ SOKAKLAR

75. YIL SANAT GALERİSİ NE OLACAK?

ADANALI ÇİFTÇİLER, SULAMA MAĞDURU

ADANA VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA VAR!

KAHRAMANMARAŞ’TA YAPAY GÖLET

DEMİRSPOR'UN TRANSFER HARCAMA LİMİTİ AÇIKLANDI

ABB U16 KIZ BASKETBOL TAKIMI’NIN 5 OYUNCUSU MİLLİ TAKIMA DAVET EDİLDİ

GENÇLER KAYKAY YARIŞMASINDA BULUŞTU

MAL BEYANI BAYRAMDA DA ASILI KALDI

ADANA’DA KAÇAK SU KALLANANLARA 143 BİN LİRA CEZA!

"BU UYGULAMA ENFLASYONU KÖRÜKLER"

İSTİRAHAT HALİNDE GÖRÜLEN EL TİTREMESİ PARKİNSON HABERCİSİ OLABİLİR!

SKOLYOZ HAKKINDA DOĞRU SANILAN 10 YANLIŞ!

SEYHAN BELEDİYESİ, 4 BİN 734 ADET KURBAN KESİMİ GERÇEKLEŞTİRDİ

ŞÜPHE VE KUŞKU TOPLUMSAL BAĞLARI ZAYIFLATIYOR!

TARİHTEN BİR YAPRAK