YORGUN YÜREKTEN “YORGUN ŞİİRLER” KİTABI

Yazar ve şair, Prof. Dr. Mehmet Asil Yılmaz, “Yorgun Şiirler” adıyla yayınladığı yeni şiir kitabında, 86 yaşındaki yüreğinin derinlerinde damıttığı onlarca şiirini okurlarının beğenisine sundu.

Yazar ve şair, Prof. Dr. Mehmet Asil Yılmaz, “Yorgun Şiirler” adıyla yayınladığı yeni şiir kitabında, 86 yaşındaki yüreğinin derinlerinde damıttığı onlarca şiirini okurlarının beğenisine sundu.

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Anabilim Dalı Başkanlığı’ndan emekli olan Prof. Dr. Mehmet Asil Yılmaz, yeni şiir kitabına, “Yalnızlık ve hasretlik baskı yapınca yüreğime, sevdan ipekten şal olur, seriliverir üzerime” sözleriyle başlıyor.

Daha önce “Özgürlük Elde Değil”, “Oğul Balı” ve “Sevda Yağmuru” adlı üç şiir kitabı ile “Sonbahar Gülü”, “Çançiçeği”, “Anadolulu Elif” ve “Benim Adım Memed” adlı romanlarını yayınlayan eğitimci-şair Mehmet Asil Yılmaz yedinci kitabı “Yorgun Şiirler’de 129 şiirine yer verdi.

Şair Mehmet Asil Yılmaz, öğretim üyeliği yaptığı yıllarda binlerce ziraat mühendisinin yetişmesine katkıda bulunup, çalışmalarıyla ülke tarımının gelişmesi için çaba harcarken, edebiyata da gönül verip, şair ve yazar olarak birçok esere imza attı.

Makaleleriyle, Trakya Demokrat gazetesi okurlarıyla birçok konudaki fikir ve düşüncelerini paylaşan Yılmaz, kitaplarından elde ettiği gelirin büyük bir kısmını sivil toplum kuruluşlarına bağışladı.

“Yorgun Şiirler kitabımı; aşı, işi, çoluğu çocuğu, evi, ailesi uğruna saçını süpürge eden, Anadolu Kadınlarına, milleti, halkı için, insanlığın huzuru için, gece gündüz çalışan, görevini kılı kırk yararak ifa eden, laik, demokrat, yurt sever bilim insanlarına, eğitimcilere, emekçilere, memurlara, yöneticilere, üreticilere, çiftçilere, dağını taşını, toprağını, ormanını, ekosistemini koruyan, kollayan doğa severlere armağan ediyorum” diyen şair Mehmet Asil Yılmaz’ın şiir kitabında çok sayıda akademisyen ve edebiyatçının da övgü dolu sözleri yer alıyor.

Kadim dostum ve ağabeyim Prof. Dr. Mehmet Asil Yılmaz’ı kutluyor, yeni kitabının hayırlı olmasını diliyorum.


Tuncay DAĞLI

8.07.2024 21:45:00

YAZARLAR


ABB VE ASKİ ÇALIŞANLARINDAN KARALAR’A MEKTUP!

HAZİRAN AYINDA 198 BİN 581 ADET TAŞIT TRAFİĞE ÇIKTI

İZMİR’DE ÜRETTİĞİ TRAKTÖRÜNÜ DÜNYA ÇİFTÇİLERİNİN HİZMETİNE SUNACAK

REKOR BÜYÜME BEKLENİYOR

TÜRKİYE’DE DİJİTAL BANKACILIK KULLANICI SAYISI 114 MİLYONA ULAŞTI

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK BELEDİYE MARKETİ

“AKILLI SİSTEMLER TEK BAŞINA ÇÖZÜM OLMAZ”

AKAY VE SÖZLÜ

DÜNYA SOFRALARINI TÜRK BAHARATLARI LEZZETLENDİRDİ

YAZIN KALBİ TEHDİT EDEN 4 YANLIŞ!

"HAVA ALANIMIZA DOKUNMAYIN"

“AİLESEL KANSERLERE YÖNELİK GENETİK TESTİ ŞART”

ŞEVKİN’DEN İLGİNÇ BENZETME: GARSONUN BAHŞİŞİNE GÖZ DİKTİLER

CHP GENEL BAŞKANI ÖRNEK GÖSTERDİ

BİR ZAMANLAR ADANA

10 YIL SONRA MAAŞLARINI EKSİKSİZ ALDILAR

SEYHAN BARAJ GÖLÜ AYDOĞMUŞ AİLESİNE MEZAR OLDU