Zor galibiyet

Zor galibiyet

Futbol Federasyonu pazarı boş geçerek, Adana Demirspor-Kartalspor maçını Pazartesi gününe koydu…

Maçın pazartesi gününe koyulması Kartalspor’un hafta içerisinde kupa maçı yapmasıydı…

Üstelik maçın başlama saati 20.00 olarak belirlendi…

Üstüne üstlük bardaktan boşalırcasına yağmur yağdı Adana’ya..

Bu kadar yağan yağmur sonrası stadın zemini nasıl olur varın siz tahmin edin..

Her iki takımın oyuncuları 5 Ocak Stadı’nın zemininde futbol oynamakta zorlandı. Sanki mahalle aralarında maç oynanıyormuş gibi bir izlenim oluştu..

Adana Demirspor’un böylesine kötü saha zemininde kötü futbol oynadığını söylersek haksızlık etmiş oluruz. Ancak, Mavi-Lacivertli ekip zaman zaman topa hakim olmakta zorlandı. Konuk ekip Kartalsporlu oyuncular da aynı durumu yaşadı.

Adana Demirsporlu futbolcular Kartalspor önünde varını yoğunu ortaya koyarak haklı bir galibiyet elde ettiler..

Herşeye rağmen bu futbolcuları kutlamak gerekiyor..

Sadece futbolcuları mı kutlamak gerekiyor?..

Maç boyunca yağan yağmura rağmen Adana Demirspor’u tezahüratlarla destekleyen taraftarlara da alkış göndermek gerekiyor. 5 Ocak Stadı’nı dolduran 8 bine yakın taraftar sağanak şekilde yağan yağmura aldırış etmeden “Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda” şarkısını hep bir ağızdan söylemeleri ayrı bir anlam taşıyordu. Adanalı, Adana Demirspor’a sahip çıkmıştı.. Bu Adana Demirspor, bu destek olduğu sürece yoluna devam eder ve başarıya ulaşır.

Yeter ki tekere “Çomak” sokmasınlar, tekere “Çomak” sokmaya çalışanlara izin vermesinler…

Erçağ’ın asitliğinde Junıor’un muhteşem golü sonrası Mavi-Lacivertli ekip ilk yarı sonucunda soyunma odasına 1-0 önde giderken, ikinci yarıdan daha umutluyduk.

İkinci yarının hemen başlangıcında Junıor’un asistliği ve Erman’ın muhteşem kafa golü sonrası taraftarlar “üç… üç… üç…” diye tempo tutu ancak, Adana Demirspor 3. Golü bulamazken Kartalspor’un 88. Dakikada penaltıdan bir gol bulması tribünleri ve bizi endişelendirdi.

Neyse ki dakikalar dakikaları kovaladı ve maçın hakeminin son düdüğü herkesi rahatlattı…

Noktalayacak olursak, Adana Demirspor haklı bir galibiyet elde etti. Bir eleştirim Lawal’a olacak. Bu futbolcu gereksiz yere bir çok kez ayağında topu tutu ve rakibine hep kaptırdı. Lawal bu huyundan vazgeçmeli…

EMNİYET’E BRAVO

Emniyet Müdürlüğü ekipleri 5 Ocak Stadı’nın kapılarında maça gelen seyircilere karşı alkol kontrolü yapıyor. Dün bizzat şahit olduğum olayı burada aktarmak istiyorum..

25 yaşlarında bir seyirci alkolü almış ayakta durmakta zorlanıyor. Elinde bileti, stada girebilmek için polis memurlarına yalvarıyor. Polis memurları kibarca gence stada giremeyeceğini söylüyor. Bu muhabbet yaklaşık 10 dakika sürdü. Genç ısrar ediyor, polis memurları nezaket sınırları içerisinde stada giremeyeceklerini söyledi..

Genç seyirci bağırmaya başlıyor ve diyor ki, “Ben 15 yıldır stada alkollü gelirim şimdi niye içeri alınmıyorum?...” Gencin söylediklerine bakar mısınız… Hani bir söz vardır.. Özrü kabahatinden de büyük.. Şimdiye kadar stada alkollü girmiş, şimdi neden alınmıyormuş..

Sözü uzatmayalım…

Polis memurları tatsız bir durumun olmaması için kolundan tutup stadın çevresinden uzaklaştırdılar.. Bu polis memurlarının nezaket sınırları içerisindeki davranışından dolayı kutluyorum… O genç umarım bu olaydan dersler çıkarır bir daha alkollü gelmez…

Hüseyin SUNGUR

4.12.2012 01:16:17

YAZARLAR


12. ULUSLARARASI PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI BAŞLIYOR

ULUSLARARASI PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALINDA HER GÜN KONSER

ADANA MHP'DE BAYRAMLAŞMA

AK PARTİ’DEN VE MHP’YE BAYRAM ZİYARETİ

YÜREĞİR’DE 2 PARTİLİ MECLİS

VALİ KÖŞGER’DEN HUZUREVİNDE BAYRAMLAŞMA

VALİ KÖŞGER’İN EV SAHİPLİĞİNDE BAYRAMLAŞMA

AYDAR, CEYHAN BELEDİYE MECLİSİNİ BAYRAMDA TOPLADI

TEKİN: SEYHAN’A HİZMET ZAMANI

ADANA’DA MELİH GÖKÇEK VAKASI!

YÜREĞİR BELEDİYE MECLİSİNDE GÖREFV DAĞILIMI

DEMİRÇALI’DAN BAYRAM MESAJI

“ÖNCE ÇOCUKLAR İYİLEŞSİN”

DEMİRÇALI’DAN BELEDİYEDE DENETİM

KARALAR: BARIŞ İÇİNDE NİCE BAYRAMLARA

ADANA’DA 200 LİTRE KAÇAK BOĞMA RAKI

ADANA CHP’DE ÇİFTE BAYRAM COŞKUSU