Liseliler Adana’da Sahneye Çıkıyor - Adana UlusAdana Ulus

12 Nisan 2021 - 21:48

Liseliler Adana’da Sahneye Çıkıyor

Liseliler Adana’da Sahneye Çıkıyor
Son Güncelleme :

03 Mart 2014 - 23:50

liseler_müzik_vodafone (2)Vodafone FreeZone 17. Liselerarası  Müzik Yarışması’nda elemeler tüm hızıyla  başladı.  Türkiye’nin dört bir yanındaki gençlerin profesyonel müzik hayatına adım atma hayallerini gerçeğe dönüştüren Serhat Hacıpaşalıoğlu ve  End Productions,  Liselerarası Müzik Yarışmasının 17. yılında da gençleri sahneye davet ediyor. İlk elemeleri Ankara’da büyük bir coşkuyla gerçekleşen yarışmada eleme heyecanı şimdi de Adana’da başlayacak.

Vodafone FreeZone 17. Liselerarası Müzik Yarışması’nın ilk elemeleri 8-9 Mart tarihinde Adana Çukurova Üniversitesi Konferans Salonunda gerçekleşecek. Toplam 14 ilden 55 okulun katılacağı Adana elemelerinin her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce liselinin hem yarışıp hem eğlendiği bir festival havasında geçmesi bekleniyor.

Adanalı liselilere bu yıl sürpriz bir konuk var; Vodafone FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması reklamlarında gençleri sahneye davet eden, sevilen rockçı Teoman gün boyu liselilerin heyecanına ortak olacak ve onlara hem kuliste hem de sahnede moral verecek.

8-9 Mart tarihinde yapılacak Adana elemelerinden sonraki duraklar İstanbul ve İzmir.Türkiye’den tüm liselerin katılımına açık olan yarışmada elemeyi geçip finale katılmaya hak kazanan liseli müzisyenler, Nisan ayında İstanbul’da yapılacak büyük finalde ödüllendirilecek.

liseler_müzik_vodafone (4)Gençlere Müzik Stüdyosu!

Binlerce liselinin dev sahnede kendilerini ve müziklerini ifade ettikleri  Vodafone FreeZone 17. Liselerarası Müzik Yarışması birincisine  Vodafone FreeZone tarafından müzik stüdyosu hediye ediliyor.  ‘Ne Kadar iyisin, Göster Kendini!’ sloganı ile yola çıkan Vodafone FreeZone 17. Liselerarası Müzik Yarışması, katılımcılarının hem keşfedilmesini hem de hayallerine kavuşmasını sağlıyor.

Gençlere daha fazla özgürlük alanı yaratma hedefiyle yola çıkan Vodafone FreeZone, bu hedef doğrultusunda sinema, festival ve konser biletleri ile eğitim, giyim, yemek ve seyahat alanlarındaki sayısız avantajla milyonlarca gencin bütçesini hafifletiyor, onların gençliklerini özgürce yaşamasına katkıda bulunuyor. 2011 yılından bugüne 50’nin üzerinde konser ile 1 Milyonu aşkın FreeZone’luyu müzikle ve sevdikleri sanatçılar ile biraraya getiren Vodafone FreeZone liseli gençlerin müziğe olan tutkusundan hareketle Türkiye’de liseliler için düzenlenen en büyük müzik etkinliğine de 4 yıldır adını veriyor. Vodafone FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması boyunca liseli gençler hem eğleniyor hem de ilk kez sahne heyecanını yaşıyorlar.

liseler_müzik_vodafone (3)Adana ve çevre illerden Vodafone FreeZone  17. Liselerarası Müzik Yarışması’na katılacak okullar:

Adana: Sabancı Kız Teknik ve Meslek Lisesi, 75. Yıl Anadolu Lisesi, Tepebağ Anadolu Lisesi, İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi, Çukurova Güzel Sanatlar Lisesi, Farabi Anadolu Lisesi, Nurten Yetimoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Pınar Madencilik Anadolu Lisesi, Toki Köprülü Anadolu Lisesi, Çağrıbey Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Özel Adana Final Anadolu Lisesi, Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi, Piri Reis Anadolu Lisesi, Başkent Üniversitesi Özel Başkent Fen Lisesi Müdürlüğü, Lokman Hekim Anadolu Lisesi, Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi, İlhan Atış Anadolu Lisesi, Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi, Akkapı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Özel Adana Anadolu Lisesi.

Mersin: Özel İçel Koleji Anadolu Lisesi, Hacı Zafire- Çelebi Aygar Anadolu Lisesi, Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi, Tarsus Amerikan Koleji, İsa Öner Çok Programlı Lisesi, Yahya Akel Fen Lisesi, Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi.

Gaziantep: Gaziantep Anadolu Lisesi, Özel İdare Anadolu Lisesi, Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri, Ayten Kemal Akınal Anadolu Lisesi.

Antalya: Finike Anadolu Lisesi Müdürlüğü, Hüsniye Özdilek Ticaret Meslek Lisesi, Hüseyin Girenes Fen Lisesi, Adem Tolunay Anadolu Lisesi, Özel Bahçeşehir Alanya Anadolu/Fen Lisesi, Özel Antalya Koleji, Saime Salih Konca Anadolu Lisesi.

Niğde: Niğde Anadolu Öğretmen Lisesi.

Konya: Konya Türk Telekom Erol Güngör Sosyal Bilimler Lisesi, Hadimi Ticaret Meslek Lisesi.

Kahramanmaraş: Özel Kipaş Fen Lisesi.

Malatya: Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi.

Osmaniye: Cebellibereket Anadolu Lisesi, Tobb Osmaniye Fen Lisesi.

Hatay: Toki Şehit Süleyman Yılmaz Anadolu Lisesi, Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi, Yüksek Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi, Hatay Osman Ötken Anadolu Lisesi.

Mardin: Mehmet Edin- Fatma Yüksel Anadolu Lisesi.

Şırnak: Şırnak Güzel Sanatlar Lisesi.

Ağrı: Ağrı Nurettin Dolgun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Eleşkirt 70. Yıl Cumhuriyet Anadolu Sağlık Meslek Lisesi.

Hakkari: Türk Telekom Anadolu Öğretmenler Lisesi. 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.