Hotivi

Loğoğlu Başbakan’a 11 müjdeyi soruyor - Adana UlusAdana Ulus

15 Haziran 2021 - 10:12

Loğoğlu Başbakan’a 11 müjdeyi soruyor

Son Güncelleme :

05 Mayıs 2013 - 11:56

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Osman Faruk Loğoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, 12 Haziran 2011 seçimlerine 8 gün kala, Adana’da verdiği 11 müjde arasında yer alan “7500 kişilik kapalı spor salonu” ile “olimpik kapalı yüzme havuzu”nun ne zaman hayata geçirileceğini sordu.

faruklogoglu_tbmmCHP’li Loğoğlu, Başbakan Erdoğan tarafından cevaplandırılmasını istediği soru önergesinde, daha önce Şubat 2012’de verdiği bir soru önergesini, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın Nisan 2012’de cevapladığını, kapalı spor salonunun Yatırım Programı’nda yer almadığını belirttiğini, söz konusu inşaatın ise 2014 yılına kadar bitirilmesinin planlandığını söylediğini hatırlatarak, Adana Milletvekili Fatoş Gürkan’ın da, Şubat 2013’de kapalı spor salonu konusunda proje çalışmalarının sürdüğünü söylediğini anımsattı.

Loğoğlu, kapalı spor salonu ile ilgili verdiği soru önergesinde, “Haziran 2011’den bugüne kadar geçen süre içinde 7500 kişilik kapalı spor salonunun yapılmamasının gerekçesi nedir? Kapalı spor salonunun yapılması konusundaki çalışmalar hangi aşamadadır? Adanalılar kapalı spor salonuna ne zaman kavuşacaklardır?” sorularına yer verdi.

 

OLIMPIK YÜZME HAVUZUNU DA SORDU

Faruk Loğoğlu, olimpik kapalı havuzuna ilişkin TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, Başbakan Erdoğan’ın, 12 Haziran 2011 seçimleri arifesinde, 4 Haziran 2011’de, Adana’da yaptığı konuşmada, Adanalılara “olimpik yüzme havuzu” yapma vaadinde bulunduğunu hatırlattı Loğoğlu, Erdoğan’ın yapmayı vaat ettikleri söz konusu havuzda uluslararası aktivitelerin de gerçekleştirileceğini belirttiğini, Erdoğan’ın bu vaadi 2012 yılının Mayıs ve Aralık aylarında tekrarladığını anımsattı.

CHP’li Loğoğlu, Şubat 2013’te Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un da, söz konusu vaadi atfen Adana’ya 2500 seyirci kapasiteli olimpik yüzme havuzu yapılacağı yönünde demeçler verdiğini, ancak vaat edilen Adanalılara olimpik yüzme havuzunun o tarihten bugüne kadar geçen süre içinde, Adana’da olimpik yüzme havuzu inşaatına henüz başlanmadığını kaydetti.

Loğoğlu, önergesinde, şu soruları sordu:

“Haziran 2011’den bugüne kadar geçen süre içinde 2500 kişilik olimpik yüzme havuzunun yapılmamasının gerekçesi nedir? Olimpik yüzme havuzunun yapılması konusundaki çalışmalar hangi aşamadadır?”

takipçi satın al