Maaşını istedi işten atıldı - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 23:19

Maaşını istedi işten atıldı

Son Güncelleme :

15 Ağustos 2015 - 15:58

Adana(Ulus)–Son aylarda maaşlarının geç yatırılmasını protesto etmek için 7 Ağustos basın açıklaması yapan  Balcalı Hastanesi taşeron işçilerinin örgütlü olduğu Dev Sağlık iş Sendikası’nda Örgütlenme Daire Başkanı olan Mustafa Hotlar eylem gerekçe gösterilerek işten atıldı iddia edildi.

Balcalı Hastanesindeki taşeron firma ve hastane yönetimini uyaran çalışanlar Hotlar’ın işe iade edilmesi ve maaşlarının zamanında yatırılması için oturma eylemi başlattı.  13 Ağustos günü işine son verilen Hotlar’a işten çıkarma gerekçesi olarak 7 Ağustos günü Dev Sağlık İş’in maaşların zamanında yatırılması için yaptıkları eylem olduğu bildirildi.Hotlar, Direnişleri kazanımla sonuçlanana oturma eylemine devam edeceklerini ifade etti.

balcaliisten_cikarildiDev Sağlık İş, SES ve Adana Tabip Odası’nın yaptığı basın açıklamasına DİSK Genel İş ve çeşitli siyasi partiler katıldı. Dev Sağlık İş Çukurova Bölge Temsilciliği adına basın açıklamasını okuyan Hüseyin Türkmen, kölelik sistemi, taşerona karşı mücadelelerini sindiremeyenlerin işten atma yöntemine başvurduğunu belirterek “Bu işten atma saldırısı bizlerin hak mücadelesini bastırma amacı taşımaktadır” dedi.

 KEYFİ ÖDEME YAPILIYOR

Tek bir dakikalarının bile boş geçmeden çalışmalarının istendiğini ifade eden Türkmen, “Bir düzen düşünün ki hiçbir durumda görevinizi aksatmamanız beklensin. Fakat sizin aksatmadan gerçekleştirdiğiniz hizmet karşılığında ücretleriniz keyfi bir biçimde ödensin. Bir sistem düşünün ki alın terinizin hakkı olan ücretinizi istediğiniz için sizi işten atsınlar. İşte bu akıl dışı riyakar sistemin adı taşeron sistemidir” dedi. Çukurova Üniversitesi Balcalı Tıp Fakültesi yönetimine seslenen Türkmen, “Bizleri yok sayan, emeğimizi değersizleştirenler sesimizi kısmak istese de üretimden gelen gücümüzü kullanıp varlığımızı bir kez daha hatırlatacağız” şeklinde konuştu.

takipçi satın al