Madencilerin takımı ile sezon açılışı yapılsın - Adana UlusAdana Ulus

13 Haziran 2021 - 03:21

Madencilerin takımı ile sezon açılışı yapılsın

Son Güncelleme :

06 Temmuz 2013 - 11:39

AdanademirsporAdana Demirspor taraftarından yeni yönetime sezon açılışı için Zonguldak’ta Madencilerin takımı ile maç yapılması önerisi geldi.

Demirspor taraftarları adına yapılan açıklamada, Adana Demirspor’un sezon açılışı ile ilgili olarak kampanya başlattıkları, bu kampanyaya da ADS Başkanı Mustafa Tuncel ile yönetim kurulu üyelerinin ses vermesi istendi. Taraftarlar adına “Çağrımızdır” başlığı ile yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Ülkemizde son dönemlerde yaşanan toplumsal olaylarda birçok taraftar grupları birlikte ortak tepkiler geliştirerek, yıllar boyu sürmesini ümit ettiğimiz dostluklara imza attılar. Başta Adana olmak üzere, pek çok kentte geliştirilen bu ortak tepkilerde Adana Demirspor taraftarları da önemli rol oynadılar.

Adana Demirspor taraftarları olarak bizler, gerek kulüp ve gerekse de taraftar bazında oluşturulan bu dostlukların daha da sağlamlaştırılması amacı ile girişimlerde bulunulmasını istiyoruz.

Başkanımız Mustafa Tuncel’in çeşitli platformlarda da belirttiği gibi; önceki yıllarda sezon öncesi oynanan TSYD Kupası ve sezon açılış maçları gibi etkinliklerin Yönetimimizce tekrar gündeme alınmasını istiyoruz. 2. Başkanımız Mehmet Gökoğlu’nun mesajlarından anladığımız kadarı ile yönetimin sezon açılışına sıcak baktığını anlıyoruz.

Bu amaçla; Bizler Adana Demirspor taraftarları olarak, 17 Ağustos’ta başlayacak 1. Lig açılışından önceki bir tarihte bizler gibi bir işçi takımı olan Zonguldakspor ile sezon açılış karşılaşması yapmak istiyoruz. Demiryolu Emekçilerinin Takımı, Maden Emekçilerinin Takımına karşı.

Zonguldakspor’un hala BAL Liginde olması, uzun yıllardır profesyonel liglerde yer almaması bizleri ilgilendirmiyor. BAL Liginde dahi 12.000 kişilik stadı tıklım tıklım dolduran, maden ocağından çıkan işçilerin tribünlerde yerini aldığı bir işçi takımı ile sezon açılışını birlikte yapmak istiyoruz.

Bu konuda, başkanımız ve yönetimimizin bizim sesimize kulak vermesini ve bu naçizane talebimizi yerine getirmesini bekliyoruz.

Bizler Adana Demirspor taraftarları olarak Sezon açılışında bizim gibi emekçi takımı olan; Zonguldakspor ile maç yapmak istiyoruz.”

 

takipçi satın al