Hotivi

Madımak'ın Gerçek Suçluları ortaya Çıkarılmalı - Adana UlusAdana Ulus

21 Haziran 2021 - 05:12

Madımak’ın Gerçek Suçluları ortaya Çıkarılmalı

Madımak’ın Gerçek Suçluları ortaya Çıkarılmalı
Son Güncelleme :

29 Haziran 2015 - 8:56

Alevi Bektaşi federasyonu(ABF) Genel Başkan Yardımcısı Mikdat Öztürk, 22 yıl önce insanlık dışı gerici ve derin güçler tarafından yakılan Madımak Oteli’nin yanmaya devam ettiğini belirterek, gerçek suçlularının bulunmasını istedi.

“2 Temmuz 1993’te 33 Can, 33 aydın, yazar, şair ve genci yitirdi bu ülke toprakları. Madımak’tan yükselen çığlıklar ve dumanlar ülkenin dört bir yanından duyulur ve görülür oldu.” Diyen Öztürk, 2 Temmuz’da Sivas’ta olacaklarını belirterek yaptığı yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Gerçekleşmeyen adalet sebebiyledir ki, sadece Madımak’tan değil, bu ülke coğrafyasının her karışından dumanlar tütmeye, çığlıklar gelmeye devam ediyor..

Osmanlının gerici, feodal ve baskıcı düzenine şiirleri, bağlaması ve devrimci, direnişçi düşünceleriyle başkaldıran Pirimiz Pir Sultan’ı,  darağacına gönderen zihniyet, aradan geçen yüzlerce yıl sonra bile, O’nun fikirlerinin yaşamaya devam ettiğini görünce tahammül edemedi. Pir Sultan Abdal’ı şiirlerle, türkülerle, tiyatroyla anmak için Sivas’a giden sanatçı, aydın, yazar ve gencecik semahçılarımızı  Sivas Madımak Otelinde devletin askeri, polisi, valisinin gözleri önünde yaktılar.

Tüm baskılara, yasaklara, katliamlara rağmen 400 yıldan beri Pir Sultan’ın deyişlerini, türkülerini, şiirlerini söylemeye ve bu büyük önderlerimizi sahiplenmeye devam ediyoruz.

Bizler eşit yurttaşlık hakkını elde edinceye, Alevi inancı bir statüye kavuşturuluncaya, asimilasyon politikalarından vazgeçilinceye kadar, her gün, bir önceki günden daha bilinçli, daha dirençli ve daha güçlü olarak bu mücadeleye ve sahiplenmeye, adalet aramaya devam edeceğiz.

Katliamları unutturmak için örtbas edip suçluları koruyan, suçluların avukatlığını yapan, kimi suçluları da ödüllendirip Belediye Başkanı, Milletvekili yapan ve de Roboski’de, Gezi’de yeni katliamlar gerçekleştirmeye devam eden ırkçı, gerici zihniyetler iktidardan uzaklaştırılmadıkça, gerçek suçlular yargı önüne çıkarılıp adalet sağlanmadıkça, Madımak yanmaya devam edecektir.

Bu sebeple, kendisine insanım diyen herkesi Madımak katliamının gerçek suçlu ve sorumlularının ortaya çıkartılması, yargı önüne getirilmesi için sürdürülen mücadeleye omuz vermeye 2 Temmuz 2015 Perşembe günü Sivas ta yapacağımız mitinge katılmaya davet ediyorum. Madımak’ı unutmadık, Unutmayacağız. Unutmak İhanettir.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al