Hotivi

Mak’tan AR-GE vurgusu - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 10:29

Mak’tan AR-GE vurgusu

Mak’tan AR-GE vurgusu
Son Güncelleme :

18 Mayıs 2013 - 12:04

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şubesi Başkanı Mehmet Mak, bir sürecin işleyişinde insan faktörünün yerine geçen ve bu sürecin daha hızlı, daha güvenli ve daha doğru bir şekilde işlemesini sağlayarak insan hayatını kolaylaştıran her türlü yazılım ve donanımın bir otomasyon sistemi olduğunu belirtti. Mak, şöyle konuştu:

mehmetmak_emo“Değişen dünyada, yaşamın ve endüstrinin giderek artan verimlilik, güvenlik ve güvenilirlik gereksinimleri otomasyon teknolojilerine geniş uygulama alanları yaratmıştır.  Bu alandaki bilimsel ve teknolojik gelişmelerin izlenmesi ve uygulanması gelişmekte olan ülkeler için hayati önemdedir.

Sanayi devriminin başlangıcının aksine, yakın geçmişimizde üretmek, tek başına yeterli olmaktan uzaklaştı. Tüm dünyanın açık bir pazar haline geldiği rekabetçi koşullarda üretimi; hızlı, standart, güvenli ve nihayetinde verimli kılmak, bir zorunluluk haline geldi. Endüstride bu zorunluluğun karşılığı şüphesiz ki otomasyondur ve bu da işletmeye zaman, kalite, hız ve maliyet azalması olarak geri dönmektedir.

Günümüzün ekonomik anlayışının dayattığı önce tüketim-önce kar anlayışı; Otomasyon sistemlerinin uygarlığın gelişmesinde, insanların yaşam standartlarının artmasında oynadığı çok önemli rolün kısıtlanmasına yol açmaktadır.

Tüm dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyen, kendi öz kaynaklarımıza dayanan,  kamu ve özel sektörde AR-GE çalışmalarına özel önem veren bir anlayış, Ülkemizin ve insanımızın kalkınmasında en doğru çizgi olacaktır.”

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al