Medikalciler Başkanını Seçiyor - Adana UlusAdana Ulus

12 Nisan 2021 - 22:44

Medikalciler Başkanını Seçiyor

Son Güncelleme :

16 Şubat 2014 - 20:18

cumedde genel kurulÇukurova Medikalciler Derneği’nde (ÇUMED) kongre süreci tamamlandı. Dernek binasında gerçekleştirilen olağan genel kurulda tek liste ile seçime gidildi. Başkanlık görevine kimin getirileceği ilk yönetim kurulu toplantısında belirlenecek.

Divan başkanlığını Bülent Pekcan’ın yaptığı genel kurulda; faaliyet ve denetleme kurulu raporları okunduktan sonra derneğin 2014-2016 yılı tahmini bütçesi oy birliği ile kabul edildi.

Sektör olarak önemli bir dönemden geçtiklerini söyleyen ÇUMED Başkanı Dr. Hilmi Akşamoğlu, “Hem dünyada, hem de ülkemizde medikal sektörü çok büyük hızla büyüyor. Büyümeden ancak altyapısı sağlıklı ve kurumsal firmalar pay alabiliyor. Sektördeki küçük firmalar ise zor durumda. Ama bunu aşmanın yolu da yine sivil toplum faaliyetlerine destek vermekten geçiyor. Meselelerimizin yetkililere iletilmesinde ÇUMED ve bağlı olduğu federasyonumuz TÜMDEF çok etkin rol alıyor. Sektördeki tüm paydaşları derneğimize katkıda bulunmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

Tek liste ile ‘kapalı oy usulü’ yapılan oylama sonucunda genel kurula katılan üyelerin tamamının oyunu alan yeni yönetim belirlendi. Yeni Yönetim Kurulu’nda: Dr. Hilmi Akşamoğlu, Halil Özkaya, M. Ali Çetin, İlyas Bahar, Makbule Demir, Aydın Eratay ve Sadık Fidanca yer alırken, Denetleme Kurulu ise şu isimlerden oluştu: Mehmet Şahin, Nayim Yeldan  ve Metin Davran