rolex replica watches was captivated with the watchmaking arena paintings .

MENEVŞE ATO’YA NEDEN YENİDEN ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI - Adana UlusAdana Ulus

4 Temmuz 2022 - 16:03

MENEVŞE ATO’YA NEDEN YENİDEN ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

MENEVŞE ATO’YA NEDEN YENİDEN ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI
Son Güncelleme :

09 Mart 2018 - 12:28

Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, ekonomik anlamda öne çıkan ve hızla yükselen şehirlerin ortak özelliğinin “Aynı hedefte birleşmek” olduğunu belirterek, “Kısır çekişmeler, anlamsız fikir ayrılıkları şehrin dinamiğine sekte vurmaktadır. Adana, uzun yıllar bu şekilde yaşamıştır. Ancak son yıllarda, Adana’da Türkiye’nin de gıpta ile baktığı birlik beraberlik sağlanmıştır. Bu yapıyı koruyup, daha da güçlendirmek için tekrar aday oldum” dedi.
ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Meclis Üyeleri ve Meslek Komitesi Başkanlarından oluşan 100’ü aşkın kişiyle bir araya gelerek gelecek dönemdeki proje ve çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütcü, MÜSİAD Şube Başkanı Burhan Kavak, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Karslıoğlu’nun katıldığı toplantıda konuşan Menevşe, neden tekrar aday olduğunu açıkladı.
TOBB’a bağlı Odaların yanı sıra Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi ve çok sayıdaki sivil toplum kuruluşunun başkanlarının, bu dönemde temsil ettikleri kurumlara itibar kazandırdıklarına işaret eden Menevşe konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Ticaret Odası, Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve Organize Sanayi Bölgesi şehirde sözü dinlenen gerçek kanaat önderleri haline gelmişlerdir. Artık bu kurumlarımız, Hükümet, Bakanlık, Valilik, Belediyeler ve Odalar Birliği gibi bir çok önemli kurum nezdinde fikirleri ve önerileri dikkate alınan bir konuma gelmiştir. Şimdi bu konumu korumak ve hatta daha ileri götürmek, Adana’nın stratejik hedefi olmalıdır. Seçimlere bu dönemde de devam etme kararımın temelinde; stratejik hedef için, ortak akıl ve irade vardır. Bir araya gelmemizin bir diğer amacı da, sizleri bu güce ortak etmek, hep beraber bu güce sahip çıkmak ve bu güç çatısı altında birleşerek sizleri bütünleştirmektir.”
Menevşe, önümüzdeki dönemdeki en önemli hedeflerinin Ticaret Odası’nın devam eden iki projesini tamamlamak olduğunu bildirerek, “Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgesi Projesi’nde, kısa sürede çok önemli mesafe kattık. Türkiye’de bir ilk olan projede, Bakanlık izni alındı, arazi tahsisi yapıldı ön yatırım talepleri toplandı ve böylece işin yüzde 80’lik bölümü tamamlanmış oldu. Diğer proje de yeni hizmet binası inşaatıdır. Proje tamam, paramız hazırdır. İmar durumunda yapılan değişiklik inşaatın başlamasına engel olmuştur. Ancak bu düzeltme tamamlanmak üzere olup, kısa zamanda temeli atılacaktır. Önümüzdeki dönemde ayrıca, ayakkabı ve tekstil sektörlerinde başlatmış olduğumuz site çalışmasını kent içinde faaliyet gösteren diğer iş kollarına da uygulayacağız. Seçimlerden hemen sonra oluşacak yeni organ üyelerimizle bir araya gelerek stratejik planı hazırlayacağız” diye konuştu.
Toplantıda söz alan Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütcü, MÜSİAD Şube Başkanı Burhan Kavak, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Karslıoğlu da, kent dinamikleri tarafından sağlanan sinerjinin sürdürülmesinin Adana’ya her açıdan yarar sağlayacağına yönelik mesaj verdiler.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.