rolex replica watches was captivated with the watchmaking arena paintings .

Mera ıslahının önü açıldı - Adana UlusAdana Ulus

4 Temmuz 2022 - 09:26

Mera ıslahının önü açıldı

Mera ıslahının önü açıldı
Son Güncelleme :

05 Eylül 2012 - 13:28

İl Genel Meclisi’nin gündeminde yer alan hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı ilçe ve köylerde mera ıslahı yapılması konusu görüşülerek bu merkezlerde ıslahın yapılması kararı alınıp gerekli bütçelerin ayrılması kararı alındı.

Ali Adırbelli başkanlığında toplanan İl Genel Meclisi’nin oturumunda Kozan’ın Horzum Yaylası’na kanalizasyon döşenmesi konusu görüşüldü. Komisyon raporlarına göre, idarenin alt yapı sorunları çözülmeyen ve imar konusunda düzenleme yapılmayan yerlerde kanalizasyon yapılmasının doğru olmayacağı yönündeki kanaate vurgu yapılarak ‘Adana’nın her yerinde imar sorunu çözülmüş müdür ki buralara kanalizasyon yapılıyor. Bu yaklaşım kabul edilir değildir’ savından hareketle rapor tanzim edildi. 15 bin nüfusa sahip Kozan’ın Horzum Yaylası’na kanalizasyon döşenmesi için komisyon olumlu görüş beyan etti.

Oylamadan önce söz alan Ak Partili Mustafa Çalışkan, yaylaların sadece yaz aylarında halka hizmet verdiğini ve imar sorunu çözülmeyen yerlere kanalizasyon yapılmasının doğru olmadığı fikrine kendisinin de katıldığını belirtti. Çalışkan, komisyon başkanlarından maliyet hesabının yapılıp yapılmadığını ve bu hizmetin kaç liraya mal olacağını sordu. Çalışkan’ın sorusunu yanıtlayan MHP’li Mustafa Halaçoğlu, 2012 yılında projelendirilip 2013 yılındaki yatırım programına bu bütçenin konulacağını ve maliyet hesabı konusunda bir bilginin şimdilik verilmesinin doğru olmayacağını ifade etti. Daha sonra yapılan oylamada Kozan-Horzum Yaylası’na kanalizasyon yapılması teklifi oy birliği ile kabul edildi.

Öte yandan dün yapılan oturumda Yumurtalık Eğitim Kampı’nın bakım ve onarımı, Adana, Mersin, Niğde ve Aksaray illerinin de ortak hareket etmesi ile Tüketici Dostu Kentlerin oluşturulmasına yönelik 10 bin liralık bütçenin tanzimi, il genel meclisinin çalışmalarını kamuoyuna duyuracak bir bültenin çıkarılması gibi konular görüşülerek oy birliği ile karar altına alındı.(Günaydın Adana Gazetesi)

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.