Meslekte yarım asır - Adana UlusAdana Ulus

26 Ekim 2021 - 21:19

Meslekte yarım asır

Son Güncelleme :

17 Aralık 2012 - 21:39

Adana(Ulus)–mmoatici_plaketmmo_50plaketTMMOB Makine Mühendisleri Odası Adana Şubesi tarafından meslekte 50, 40 ve 25 yılını dolduran üyelerine düzenlenen törenle plaket verildi.

Seyhan Oteli’ndeki gecenin açılışında konuşan MMO Adana Şube Başkanı Hüseyin Atıcı, Adana’da 4 bine yaklaşan üye ile geniş bir aile olduklarını, üniversitelerin 4 yıllık eğitiminden sonra mühendisi mühendis yetiştirdiğini belirterek, “Bu gece, mesleğimize, ülkemize 50 yıl,40 yıl ve 25 yıl hizmet etmiş meslektaşlarımıza plaket vermenin gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Atıcı, AKP iktidarı döneminde başlayan Odalarımız ve Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği(TMMOB)’nin mevzuatını düzenlemeye yönelik adımların, bugün doğrudan TMMOB Yasasını değiştirmeye yöneldiğine dikkat çekerek, başlatılan imza kampanyasına tüm üyelerin katılması çağrısında bulundu. Atıcı, “İktidar, TMMOB Yasasının değiştirilmesi yoluyla TMMOB örgütlülüğü ve mühendis, mimar, şehir plancılığı disiplinlerinin meslek örgütlülükleri, kapalı kapılar ardında yapılan hazırlıklarla tasfiye edilmek istenmektedir.

Bizler TMMOB Makina Mühendisleri olarak; mesleğimize, meslektaşlarımıza ve Odalarımıza sahip çıkacak, üst birliğimiz TMMOB’ye yönelen her türlü tasfiye girişimine karşı birlikte ve yan yana duracağız. Bunu dost düşman herkes bilmelidir.” şeklinde konuştu.

Gecede Meslekte 50 yılını dolduran 5, 40 yılını dolduran 49 ve 25 yılını dolduran 47 makina mühendisine plaketleri MMO Adana Şube Başkanı Hüseyin Atıcı, MMO Onur Kurulu Üyesi Mehmet Selçuk Göndermez, Ahmet Turan Dörtdemir, MMO Denetleme Kurulu Üyesi Ali Özdemir, Tarık Akmanlar, MMO Şube  Başkan Vekili Erdal Taş, Yönetim Kurulu Üyeleri Berrin Ataşer, Cem Boğa,Yakup Benli  tarafından verildi.