Hotivi

MHP İl Başkanı Baş’tan “Sağduyu” Çağrısı - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 16:46

MHP İl Başkanı Baş’tan “Sağduyu” Çağrısı

MHP İl Başkanı Baş’tan “Sağduyu” Çağrısı
Son Güncelleme :

11 Eylül 2015 - 9:08

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş “Olayları soğukkanlı olarak değerlendirelim, aklıselimden ve sağduyudan ayrılmayalım” çağrısı yaptı.

Her gün asker ve polisin şehit edildiği artarak devam eden terör olaylarına tepki olarak ortaya çıkan toplumsal olaylara dikkat çeken MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

ONLARIN AMACI DEMOKRASİ DEĞİL

“İslam ülkelerini parçalamak için son Haçlı Seferini düzenleyen sömürge çetesi güçlerin maşası olan malum terör örgütü, ülkemizi ve milletimizi hedef seçmiştir. Bu terör örgütünü yönetenler asla Müslüman değildir. Ermeni terör örgütü Asala’nın yerine kurulan PKK’nın amacı, Kürt kökenli kardeşlerimizin huzur ve refahı da değildir. Onların amacı demokrasi de değildir. Özerklik talepleri ise, onlar için amaç değil sadece kirli bir araçtır. Onların tek amacı, ‘Vaat edilmiş topraklar’ üzerinde ‘Büyük İsrail’i kurma projesine destek olmaktır. Büyük Ortadoğu Projesi’nin gayesi de budur.”

HAÇLI SEFERİNE DESTEK ANLAMI TAŞIYOR

Başkan Baş, şunları kaydetti:

“Dolayısıyla, kendisini ‘Kürt’ veya başka bir kimlik ile ifade eden aynı kıbleye yöneldiğimiz, akrabadan öte kardeş olduğumuz vatandaşlarımız, bu terör örgütüne asla sempati beslememeli, bu örgüte tepki gösteremeyen, bu kanlı örgütle masaya oturan hiçbir siyasi oluşuma da destek vermemelidir. Veren varsa desteğini geri çekmelidir. Terör örgütüne verilecek her pasif ve aktif destek, Haçlı Seferine verilmiş destek anlamı taşımaktadır.”

ATEİST PKK, MÜSLÜMAN HALKIN TEMSİLCİSİ GÖRÜLDÜ

Baş, devamla “Son günlerde artan terör olayları ve şehitlerimizin gelmesi, vatandaşlarımızın sabrını zorlamakta, haklı tepkileri beraberinde getirmektedir. Ancak; haklı olunan bir konuda haksız tutum ve eylemler içerisine girilmesi de doğru değildir. Terör örgütü ile halkın iyi ayırt edilmesi gerekmektedir. 13 yıllık siyasi iktidarın, ateist ve de Haçlı-Siyonist Paktının piyonu PKK’yı, Müslüman bölge halkının temsilcisi olarak görmesi ve bugüne kadar muhatap alması gaflet değilse ihanet; Müslüman halkımıza da en büyük hakarettir. Oysa, tetik çeken el ile tespih çeken eli ayırt etmek durumundayız. Biri Allah’ın verdiği masum bir canı alıyor, diğeri canı veren Yüce Allah’ı anıyor.” diye konuştu.

KARDEŞLİK HUKUKUNUN BOZULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Yusuf Baş “Bu ayrıştırma siyaseti, bazı illerde meydana gelen olaylarda can ve mal güvenliğine yönelik saldırılara temel teşkil etmiştir. Bu ülkenin birliğinden yana olan, doğum yeri, kimliği, mezhebi ne olursa olsun 78 milyon vatandaşımızın huzurunu ve refahını esas alan Milliyetçi Hareket, kardeşlik hukukunun bozulmasına asla izin vermeyecektir. Değerli vatandaşlarımızdan istirham ediyorum; olayları soğukkanlı olarak değerlendirelim, aklıselimden ve sağduyudan ayrılmayalım. Aramızdaki sevgi ve saygı bağlarını güçlendirelim.” şeklinde konuştu.

DEVLET İDARECİLERİNE ÇAĞRI

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, açıklamasını şu sözlerle bitirdi:

“Bununla beraber, puslu havada ortaya çıkan provokatör ajanlar dikkat çekmektedir. Doğu ve Güneydoğu’daki ajan provokatörlerin bir kısmı Batıya kaydırıldı. Sanal alemde de kardeşliğimizi bozacak maaşlı fitneciler işbaşındadır. Bu büyük bir tehlikedir. Devleti idare edenlerin; bu ajanlara, bu fitnecilere karşı gerekli tedbirleri alması lazımdır. Sadece halka ve siyaset kurumlarına sorumluluk yüklemek doğru değildir.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al