MHP’de zorunlu görev değişimi - Adana UlusAdana Ulus

9 Mart 2021 - 13:13

MHP’de zorunlu görev değişimi

Son Güncelleme :

19 Şubat 2014 - 22:03

mhp_ibrahim_kara_covaMilliyetçi Hareket Partisi’nde yerel seçimler Çukurova İlçe Başkanı İbrahim Kara’nın istifasını getirdi. Kara’dan boşalan İlçe Başkanlığına MHP Adana il Sekreteri İlhan Pehlivan atandı.

İl Başkanı Mustafa İzgioğlu’nun da hazır bulunduğu devir teslim töreninde İbrahim Kara “liste yüzünden görevden alındığı” şeklindeki dedikodulara atıfta bulunurken “Bunlar doğru değil. Belediye başkan adayımız AliUğur Akbaş’ın önünü açmak için ben görevi bıraktım. Uyum sorunu yaşıyorduk. Seçim ortamında partimiz zarar görmesin diyerek, il başkanımızdan yerime başka bir arkadaşımızın atanmasını rica ettim. Üzgün değilim. Yine bundan sonra da partimin başarısı için çalışmaya devam edeceğim”  dedi.
İl Başkanı Mustafa izgioğlu da, Çukurova İlçe Başkanı İbrahim Kara ile  6 yıl çalıştıklarını belirterek, “Fani dünyada makamlar da gelip geçicidir. Mühim olan partimizin başarısıdır” diye konuştu.
İzgioğlu, bundan sonra seçim çalışmalarına kısmen değişeceğini vurguladığı yeni bir yönetimle devam edeceklerini bildirdi.