MHP’den Baro’ya destek - Adana UlusAdana Ulus

27 Şubat 2021 - 13:16

MHP’den Baro’ya destek

Son Güncelleme :

10 Şubat 2014 - 17:53

baro_mhp_adliyeMilliyetçi Hareket Partisi Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Adana Adliyesi sorununun  bir an önce çözümlenmesi gerektiğini söyledi.

Adana Barosu Başkanı Avukat Mengücek Gazi Çıtırık, Baro Genel sekreteri Avukat Veli Küçük ve Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Osman Olcay ile birlikte MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette İl Başkan Yardımcısı Av. Elif Kılıçarslan, İl Sekreter Yardımcısı Av. Adem Gül, YK Üyesi Avukat Öner Hasanefendioğlu da hazır bulundu.

KİRAYA TRİLYONLAR HARCANIYOR

Baro Başkanı Avukat Mengücek Gazi Çıtırık, Adana’da adliyenin 4 ayrı binada hizmet verdiğini, bölünmüş yapısı nedeniyle avukatların, hakim ve savcıların, vatandaşların büyük sıkıntı yaşadığını söyledi. Ana binanın dışındaki kiralık yerlere kira ödemeleri ve buralarda kullanılan mefruşat, teknolojik ekip ve ürünler için yapılan trilyonlarca liralık harcamaları da hatırlatan Çıtırık, bu durumu kamuoyunun takdirine bıraktıklarını vurguladı. 30 Aralık 2013 günü ihalesi yapılması gereken yeni Adliye binasıyla ilgili somut bir gelişme olmadığını belirten Çıtırık, Adana açısından son derece önem taşıyan bu soruna MHP’den destek istedi. Çıtırık, 12 Şubat 2014 Çarşamba günü düzenleyecekleri yürüyüş ve basın açıklamasında siyasi parti temsilcilerini de yanlarında görmeyi arzu ettiklerini bildirdi.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

MHP İl Başkanı Mustafa İzgioğlu da, Adana Adliyesi’nin günün şartları karşısında yetersiz kaldığını, mevcut binanın yetmemesi üzerine 4 ayrı yerde parçalanmış olarak hizmet vermesinin herkesi mağdur ettiğini kaydederek “Sadece hakimler, savcılar, avukatlar, Adli personel ve Adana halkı mağdur olmuyor. Aynı zamanda devletin kaynakları da gereksiz bir şekilde israf ediliyor. Vatandaşın parasının çarçur edilmesine karşıyız. Hiçbir vicdan bunu kabul etmez, etmemeli. Talebiniz son derece haklı ve meşrudur. Her zaman yanınızdayız” mesajı verdi.