Hotivi

Miadı Dolmuş İlaçlara Çözüm Arayışı - Adana UlusAdana Ulus

24 Haziran 2021 - 21:24

Miadı Dolmuş İlaçlara Çözüm Arayışı

Miadı Dolmuş İlaçlara Çözüm Arayışı
Son Güncelleme :

24 Mart 2015 - 10:10

Adana Eczacı Odası Başkanı Ersun Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yden miadı dolmuş ilaçların bertaraf edileceği süreye kadar saklanabilmesi için depo desteği istedi.

ilac_eczaneEczacı Odasının insan ve çevre sağlığını ilgilendiren projeleri bulunduğunu ve bunları el birliğiyle hayata geçirebileceklerini düşünerek ziyarete geldiklerini kaydeden Ersun Özkan, “Herkesin evinde bulunan miadı dolmuş ilaçları toplanması, imhası ve akılcı ilaç kullanımına yönelik bir proje hazırlayacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak sizden, toplayacağımız miadı dolmuş ilaçları imha ettireceğimiz süreye kadar depolayacağımız bir yer istiyoruz. Sonrasından bu ilaçların imha edilmesi için şehir dışına nakil konusunda da uygun araçlara ihtiyacımız var. Bunların dışında halkımızın nöbetçi eczanelere ulaşımını kolaylaştıracak bir projemizi hayata geçirdik. Akıllı telefonlarla uygulanabiliyor. Bu uygulamayı halkımızın kolay anlayacağı şekilde anlatan afişleri belediyemizin reklam panolarına asmak istiyoruz. Bu konuda da desteğinizi istiyoruz” dedi.eczac,_sozlu_atik_ilac

HALK SAĞLIĞI İÇİN İŞ BİRLİĞİNE HAZIRIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, miadı dolmuş ya da kullanılmayan ilaçların atık olarak çevreye vereceği zararlarını göz önünde bulundurarak ve tüm bunların orta vadede insanımıza verebileceği zararı düşünerek güzel bir proje hazırlandığına dikkat çekerek şöyle konuştu:

“Büyükşehir Belediyesi olarak bu projeye paydaş olmayı, halk sağlığını korumaya yönelik çevreci değerleri öne çıkarmak hususunda katkı koymayı elzem buluyorum. Sizleri tebrik ediyorum. Nihayetinde eczanelerimiz sadece ilaç satılan iş yerleri olmaktan öte vatandaşımızın ilk müracaat ettiği sağlık kurumlarıdır. Tecrübelerinizden ve hizmetlerinizden yıllardan beri istifade ediyoruz. Eczacılarımızın, halkımıza ilaç temin etmenin ötesinde, halk sağlığı ve çevre sağlığı hususunda da gösterdikleri hassasiyet takdire şayandır. Son kullanım tarihi dolmuş ilaçların çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesi hususunda Eczacı Odasıyla işbirliği yapmaya hazırız”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al