Hotivi

Milli Takım Adana Kampında - Adana UlusAdana Ulus

20 Haziran 2021 - 04:55

Milli Takım Adana Kampında

Son Güncelleme :

04 Ağustos 2013 - 13:33

Adana(Ulus)–3adanaliDünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası 5-15 Eylül tarihleri arasında Adana’da gerçekleştirilecek.

Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonasına hazırlanan Millilerimiz,  Adana’da kampa girdi. Millilerimiz günde çift antrenman yaparak şampiyonaya hazırlanıyor.  Türk Milli Takımı Teknik Kadrosundan Arda Öztürk,  milli takımın geniş ve yetenekli bir kadroya sahip olduğunu, bu kamp ile oyuncuların son durumunu görmeyi arzu ettiklerini ve 12 kişilik kadroya son halinin bu kamp ile verileceğini söyledi.

tekerlekli_milliadanaAdana’da yapılacak olan ve 12 ülkenin katılacağı şampiyonada hedeflerinin iyi bir derece elde etmek olduğunu söyleyen Öztürk, 2.etap kampını bayramdan sonra da Adana’da sürdüreceklerini, Adana’nın her zaman milli takımların kendisini evinde hissettiği sıcak ve konuksever bir kent olduğunu, dünya şampiyonasında onların desteğine çok ihtiyaçları olduğunu kaydetti.

12 ÜLKE KATILIYOR

Kuraları geçtiğimiz ay Adana’da yapılan Şampiyona’ya Türkiye, İsveç,İtalya, Japonya, Venezüella,Güney Afrika, Kanada, İran, Japonya, Avusturalya, İngiltere ve Meksika katılacak.

MİLLİ TAKIMDA 3 ADANALI

Öte yandan, Çukurova Üniversitesi spor salonunda hazırlıklarını sürdüren Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takım kadrosunda 3 Adanalı bulunuyor. Adana Martı Engelliler Kulübünden  Kemal Kaan Şafak, Ömer Işık ve Adana Engelliler Kulübünden M.Cem Cerit , hedeflerinin milli forma altında hem Adana’yı hemde ülkemizi en iyi temsil etmek olduğunu söyledi.

takipçi satın al