Hotivi

Milli Yüzücüler Gözetiminde Kurs - Adana UlusAdana Ulus

16 Haziran 2021 - 01:11

Milli Yüzücüler Gözetiminde Kurs

Milli Yüzücüler Gözetiminde  Kurs
Son Güncelleme :

20 Ağustos 2013 - 11:19

yuzmesikursuAdana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Rıza Salih Saray ve Atatürk Yüzme Havuzu’nda üçüncü dönemde 180 öğrenciye yüzme öğretiliyor.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme Koordinatörü Nesrin Olgun Arslan, ilk iki dönemde yaklaşık 610 kişiye yüzme öğretildiğini, üçüncü dönemde ise 180 kişiye eğitim verileceğini söyledi.

Arslan, acemi kurslarda 6-15 yaş arasındaki öğrencilere eğitim verildiğini, yüzme branşına ilginin üst düzeyde olduğunu ve üç dönemdir ilgini azalmadığını devamlı olarak arttığını belirtti. Arslan, bilinçli velilerin çocuklarına yüzme öğretmek için gösterdikleri çabanın kendilerini gelecek için umutlandırdığını ifade etti.

BOĞULMALAR AZALDI

Geçtiğimiz yıllarda DSİ’nin sulama kanallarında yüzlerce çocuğun boğulduğunu, bu durumdan en çok annelerin etkilendiğini anımsatan Yüzme Koordinatörü Arslan şöyle devam etti;

“Adana’da ki kanallarda yüzen gençler boğulma riskiyle karşı karşıya kalıyorlar. Hijyen olmayan yerlerde yüzmek sağlık açısından hiç güvenli değil. Kurs verdiğimiz havuz hem hijyen bakımından oldukça temiz hem de öğrenciler diplomalı antrenör tarafından sürekli kontrol altında tutuluyorlar. Yüzme öğrenenler arttıkça boğulmaları asgari düzeye çekildi. Biz asla annelerin ağlamasını istemiyoruz.”

Arslan, acemi kursiyerlere Cevdet Altuğul, Ahu Tütün Irmak, Halime Acet, Gizem Avcı, Doğangüneş Altuk, İbrahim İldeniz, Volkan Erol, Ece Yörüsün ve Abdullah Uyanık’ın yönetiminde eğitim verildiğini belirtti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’nin havuzları sürekli ziyaret ettiğini anımsatan Arslan, “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümü Hadi, yüzme branşına çok büyük önem ve destek veriyor. Bu nedenle her konuda öğrencilerin sağlığını ön planda tutuyoruz. Ayrıca, önce iyi insan, sonra da iyi sporcu olmaları konusunda çaba gösteriyoruz  ”diye konuştu.

Kursların 12 ders süreceğini, bu süre içerisinde öğrencilerin iyi bir eğitimle yüzücü adayı çıkabileceğini belirten Arslan, yetenekli öğrencilerin kulüplere kazandırılacağını, velilerin de bu konuda duyarlı davrandığını sözlerine ekledi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al