MMO Adana Başkanı Atıcı’ya ilginç tehdit - Adana UlusAdana Ulus

14 Haziran 2021 - 15:39

MMO Adana Başkanı Atıcı’ya ilginç tehdit

Son Güncelleme :

08 Temmuz 2013 - 15:42

Adana Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Şubesinde görevli olduğu bildirilen Endüstri Mühendisi Ertuğrul Şan, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Adana Şubesi’ne giderek bahçelerde kullanılan çift taraflı çapa bırakarak tehditler savurduğu bildirildi.atici_capa

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Adana Şubesi’nin Güzelyalı Mahallesi Adnan Kahveci Bulvarı üzerinde bulunan idare binasına bugün saat 11.02 sıralarında gelen bir kişi Şube Başkanı Hüseyin Atıcı’yı sordu. Başkan Atıcı’nın şubede bulunmadığını öğrenen şahıs, MMO Adana Şubesi Müdiresi Makina Yüksek Mühendisi Elif Doğruyol’un bir üst kattaki odasına çıktı. Elinde bahçelerde kullanılan çift taraflı çapayı MMO Şube Müdiresinin masasına bırakan şahıs, oda tarafından yapılan açıklamalardan rahatsızlık duyduğunu söyledikten sonra, “Başkanınıza söyleyin kendisine dikkat etsin, İslam dünyasının tek lideri Recep Tayyip Erdoğan‘dır. Yoksa bu çapanın bir tarafını kafasına vururum”  tehditlerini yaptıktan sonra olay yerinden hızla ayrıldı.

MMO Adana Şubesi’ne gelerek bahçelerde kullanılan çift taraflı çapa bırakan kişinin Ertuğrul Şan adında, Adana Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Müdürlüğü’nde Endüstri Mühendisi olarak görev yaptığı bildirildi. Marmara Üniversitesi mezunu olan Ertuğrul Şan’ın MMO üyesi olduğu da belirlendi.

MMO Adana Şube Başkanı Hüseyin Atıcı, olay anında Şube olmadığını belirterek, yaşanan olay nedeniyle şoke olduğunu söyledi. Atıcı, tehdit eden şahsın odanın üyesi olduğunu, kendisini tanımadığını olay hakkında emniyet yetkililerini bilgilendirdiklerini ifade etti. Atıcı, “Yaşanan olayı Şube Müdürümüz Elif Doğruyol’dan öğrendim ve anında şubeye geldim. Olay, saat 11.00 meydana geldi.  Kamera kayıtlarında da görülebileceği gibi elinde çapa olan kişi Şube binasına girer girmez beni sormuş. Arkadaşlarım dışarıda olduğumu söyleyince, tehdit etmiş. Arkadaşlarıma ‘Yaptığınız, geçtiğiniz basın açıklamalarından rahatsızım. İslam dünyasının tek lideri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘dır. Bu açıklamalara devam ederseniz, bu bıraktığım çapanın bir tarafını başkanın kafasına vuracağım’ diyerek ayrılmış” şeklinde konuştu.
Olay üzerine MMO Adana Şubesi’ne önce Fatih Polis Merkezi’nden bir ekip daha sonra da olay yeri inceleme ekipleri geldi. Polis ekiplerinin şahıs tarafından bırakılan çift taraflı çapaya el koydu. MMO Şube Başkanı Hüseyin Atıcı. Şube Müdiresi Elif Doğruyol ve olaya tanık olan MMO Şube personeli Fatih Polis Merkezine giderek tehditten bulunan Ertuğrul Şan’dan şikâyetçi oldu.

Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin MMO Adana Şubesinde tehditte bulunan Ertuğrul Şan’ı yakalamak için çalışma başlattığı bildirildi. Soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğü bildirildi.

 

 

takipçi satın al