Hotivi

Mücadele edeceğim - Adana UlusAdana Ulus

15 Haziran 2021 - 12:44

Mücadele edeceğim

Mücadele edeceğim
Son Güncelleme :

26 Haziran 2015 - 14:18

CHP Adana İl Başkan Yardımcısı Dr. Halit Atik, görevden alınmalara karşı çıkan istifa edeceğini açıkladığını ancak, haksızlıklara karşı mücadele etmek amacıyla bu kararından vazgeçtiğini açıkladı.

Adana Medya Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan CHP Adana İl Başkan Yardımcısı Halit Atik şöyle dedi:

“Meslek Odalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığımCHP İl yönetim Kurulundan İl Yönetiminin tüzüğümüzün amir hükümlerine göre yaptığı bazı ilçelerin görevden alınarak yerlerine geçici kurulların atanmasını, kongre sürecine girdiğimiz şu süreçte uygun bulmuyorum.

chp_kazanBazı ilçelerin İl yönetiminde nedenleri tartışılmadan, belirli bi,r çoğunlukla hareket edenlerin sayısal güçlerine endeksli, gelecekteki delege seçimlerinde belirleyici olmak amacıylaparti içi operasyon yapılması, 7 Haziran sonrasında kapsamlı bir seçim değerlendirmesi yapılmadan ve sanki Adana’da Türkiye ortalamasının üstünde oy kaybından bu birkaç ilçe sorumluymuş algısı yaratılarak görevden alınmalara karşı olduğumun parti ve  Adana kamuoyunun bilmesini isterim.

İl Yönetim Kurulunda bu görüşümü dile getirmiş ve bu uygulama karşısında istifa edeceğimi söylemem üzerine bu tavrımı haklı bulan partililerimiz olduğu gibi partili, yönetici pek çok arkadaşımız da istifa etmemin yanlış olduğu konusunda beni uyarmıştır. İstifa düşünceme karşı çıkanlar,parti yönetiminde  göreve devam etmemin haklının hakkını savunmak ve gücü elinde bulunduranların parti içi operasyonlarla partiyi küçültmelerine direnmek adına daha yararlı olacağı konusunda bana düşüncelerini aktarmışlardır.

Bu nedenle partililerimin yoğun baskı ve talebi ile istifa etme konusunda yeniden değerlendirmem sonucu, partinin güçlenmesi, parti içi hukukun egemen kılınması ve oldu bittilere karşı haklının ve partililerimin hukukunu savunmak adına görevime devam ettiğimi saygıyla duyururum.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
takipçi satın al