Mustafa Tuncel Özür Diledi! - Adana UlusAdana Ulus

10 Mayıs 2021 - 04:28

Mustafa Tuncel Özür Diledi!

Son Güncelleme :

08 Ekim 2013 - 0:54

buyuksehir_meclisAdana Büyükşehir Belediye Meclisinde CHP’li üye Asuman Tapanyiğit’in sözleri Meclis Başkan Vekili Mustafa Tuncel’e özür diletti. Nasıl mı?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Asuman Tapanyiğit’i meclis oturumlarına başkanlık eden Mustafa Tuncel Bey üzmüş.

Bu üzüntünün nedeni meclis tutanaklarına yansıyan ifadeler.

Tuncel konuşma sırasında ‘Valla sende her şeyi çok iyi biliyorsun, ev işlerini bıraktın zaten. Şimdi mezbahaneye el atmaya başladın’ ifadesiyle kadın meclis üyesinin evindeki işlerine bakması gerektiği gibi bir ifade kullandığı için Asuman Tapanyiğit meclis oturumunda söz alıp üzüntülerini dile getirdi.

Asuman Hanım’ın meclis oturumunda yaptığı konuşmanın içeriğinde Anayasa’daki eşitlik ilkesine vurgu yaparak veciz ifadeler kullanmasını salonda kendisi gibi Tuncel’e üzüntülerini dile getiren bayanlardan alkış aldı.

Asuman Hanım, ‘Biz kadınlar, bugün ve bundan sonra da ayrımcılığa sessiz kalmayacağız. Emeğimiz varsa, sözümüzde olacak’ diyerek Mustafa Tuncel’e göndermelerini yaptı.

Asuman Hanım’dan Zihni Aldırmaz Beyde rahatsız olmuş. Konuşması sırasında Zihni Aldırmaz, Asuman Hanım’ın her şeye muhalefet olduğunu söyleyerek ağzındaki baklayı da çıkarması gözlerden kaçmadı…

TUNCAL ÖZÜR DİLEDİ

CHP’li Asuman Tapanyiğit’e yönelik sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirten Mustafa Tuncel, erkeklere karşı centilmen olmadığını Türkiye’nin bildiğini belirtip ‘kadınlara karşı centilmenim’ diyerek özrünü de diledi.

Tuncel, ‘evde gösterdiğiniz hassasiyet ve başarıyı burada da gösterip başarılı olmanızı’ kastettiğini belirtip bu konuşması sırasında da ‘Mecliste alınan kararlarda Asuman Hanım’ın bir tek olumlu yaklaştığı gündem maddesini görmedik’ sözleriyle de inceden diyeceklerini söylemiş oldu.

Özrünü de dile getirip kibarlığını gösterdi.

takipçi satın al