Hotivi

‘Ne bakıyorsun… deyince öldürdüm’ - Adana UlusAdana Ulus

15 Haziran 2021 - 13:01

‘Ne bakıyorsun… deyince öldürdüm’

Son Güncelleme :

28 Ağustos 2013 - 13:17

nebakiyorsunAdana’da yan bakma yüzünden 21 yaşındaki Özcan Ayyıldız’ı tabancayla öldürdüğü iddia edilen 26 yaşındaki Ercan Kartalmiş müebbet hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıktı. Katil zanlısının, “Bana ne bakıyorsun lan demesi çok ağrıma gitti, tabanca ateş aldı, öldü” diyerek kendini savunması mahkemedekileri şoke etti.

Atakent Mahallesi’ndeki parkta 11 Ocak’ta Özcan Ayyıldız’ı öldürüp Abdullah Yiğit’i de yaraladıktan sonra yakalanıp tutuklanan Ercan Kartalmiş Adana 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başladı. ‘Kasten adam öldürmek’ten müebbet, ‘yaralamaktan’ ise 7 yıl 6 ay hapis cezası istenen Kartalmiş, cinayet anını şöyle anlattı:

SÖZÜ ÇOK AĞRIMA GİTTİ

“Arkadaşlarımla birlikte parka gittik. 7- 8 kişi ateş yakıp başında oturuyordu. İçlerinden birisi bana dönüp, ‘Ne bakıyorsun lan?’ diye bağırdı. Bu söz çok ağrıma gitti. Konuşmak istedim, ancak bıçaklarını çekip etrafımı sardılar. Kendimi savunmak için tabancamı çektim. Boğuşurken ateş aldı. Kime isabet ettiğini bilmiyorum.
Öldürme amacım yoktu.”

Kartalmiş’in bakma yüzünden adam öldürdüğünü söylemesi mahkeme heyeti ve duruşma salonundakilerini şoke etti. Tutuksuz sanıklar Şevket Kale ile Murat Aslan ise suçlamayı kabul etmedi.

Duruşma tanıkların dinlenmesi için ertelendi.

takipçi satın al